Konferencja deweloperów F8 już za nami i znamy wszystkie szczegóły odnośnie do zmian na Facebooku. Mark Zuckerberg nie zawiódł i zapowiadane rewolucje rzeczywiście okazały się rewolucjami. Bez wątpienia najbardziej zmienił się profil, ale nie tylko.

Przypomnijmy, że facebookowe profile przeobrażą się w Timeline. To zapis aktywności użytkownika, głównie w formie graficznej, teoretycznie od momentu jego urodzenia aż do… śmierci – tego przynajmniej życzyłby sobie szef Facebooka. W praktyce „Oś czasu” pozwoli sprawdzić, co publikowaliśmy i z jakich aplikacji korzystaliśmy na Facebooku w przeszłości.

Wszystkie archiwalne aktywności wyświetlają się chronologicznie na jednej karcie, którą można wygodnie przewijać. Zniknie tradycyjny wall użytkownika a szpitalną biel zastąpią jeszcze większe zdjęcia w „Osi czasu”. W porównaniu z Timeline walle z innych portali społecznościowych wyglądają archaicznie.

Nowy Open Graph, nowe przyciski, więcej newsów

Sprawdziły się medialne plotki, że niebawem na Facebooku pojawią się nowe przyciski, które pozwolą użytkownikom „lepiej wyrażać samych siebie”. I tak oprócz polubienia treści będzie można zaznaczyć, że przeczytało się daną książkę, że słuchało się takiej a takiej muzyki, że oglądało się film i jadło steka. Albo schabowego. Na przykład.

Po co to komu? Facebookowi chodzi o to, aby jeszcze bardziej związać ze sobą użytkowników. Marzeniem Zuckerberga jest bowiem integracja wszystkich internetowych aktywności na Facebooku właśnie.

I konsekwentnie to robi. Nowością jest także TICKER – okienko z informacjami o najświeższych aktywnościach znajomych, które są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Ticker jest jak pasek z newsowego kanału telewizyjnego. Dzięki niemu znikną irytujące przypominajki. Przydatna funkcja, szczególnie dla tych, których znajomi mają społecznościowe ADHD.

Co z muzyką? Tak jak zapowiadaliśmy – polscy użytkownicy trochę sobie na grającego Fejsa poczekają. Oczywiście, że muzyczny Facebook ruszy, o czym radośnie poinformował Daniel Ek ze Spotify. Ważne! Społecznościowa muza nie będzie, według zapowiedzi, limitowana. To ma być sposób na piratów.

Jak było podczas rewolucyjnej konferencji? Zobaczcie sami. Fotogaleria zassana z oficjalnego fan page’a F8.

źródło: Facebook.com