Co oferują nam hotele butikowe?

Opracowanie koncepcji hotelu butikowego podyktowane było zapotrzebowaniem klientów na naprawdę coś wyjątkowego, w trakcie przebywania w hotelu. Często wyrafinowani goście przyzwyczajeni są do luksusów – niemniej jednak mogą się czuć przytłoczeni masowością przepychu oraz seryjnym wyposażeniem pokoi – nawet w hotelach pięciogwiazdkowych. Wiele osób pragnie, odwiedzając dane miejsce, wypoczywać w warunkach nie tyle luksusowych, co wyjątkowych. Temu służą właśnie hotele butikowe.

Podstawowe założenia hotelu butikowego?

Pomimo tego, że na zewnątrz i organizacyjnie hotel butikowy nie różni się od klasycznego luksusowego hotelu – często to samo oprogramowanie dla hoteli, monitoring oraz system recepcji, niemniej jednak, użytkownicy hoteli butikowych mogą liczyć na zupełnie inny poziom i jakość obsługi hotelowej, co związane jest przede wszystkim z kwestią aranżacji oraz wystroju hotelu. Hotele butikowe często lokalizowane są w historycznych lokalizacjach – są to z reguły niewielkie obiekty, które zawierają wyposażenie wnętrz oparte o wyrafinowane antyki oraz dzieła sztuki. Celem twórców koncepcji hoteli butikowych jest również to, aby każdy z pokojów miał indywidualny charakter i swoistą duszę.

Standardy obsługi w hotelach butikowych

Niemniej istotne są standardy obsługi w hotelach butikowych. Docelowo hotel ma spełniać nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania swoich klientów. Niemniej jednak nie mamy tutaj zdepersonalizowanej masówki, a realne odpowiedzenie na potrzeby użytkowników oraz zapewnienie im jak najlepszych warunków wypoczynkowych. Szczególnie dobrze to widać w kontekście takich elementów, jak między innymi kuchnia – często autorska, oparta o naturalne składniki oraz najlepszy warsztat kulinarny. Hotele te nie są molochami – są raczej kameralne i komfortowe dla wszystkich odwiedzających gości.

Zarządzanie takim hotelem – jak to wygląda?

W przypadku hotelu butikowego tak samo stosuje się różnego rodzaju oprogramowanie dla hoteli, system rezerwacyjny i tak dalej. Niemniej jednak samo oprogramowanie dla hoteli ma oferować możliwość szerszej interakcji z gośćmi oraz powinno pozwolić im na wygodne zamawianie niektórych usług znajdujących się w ofercie danego obiektu. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia polityki jakościowej danego hotelu. Warto zapoznać się z systemami informatycznymi, o które są oparte nowoczesne hotele – w tym hotele butikowe, jako specyficzny rodzaj usług hotelarskich. Nowoczesne technologie służą skutecznie w poprawie jakości obsługi.

Posts created 47

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.