dentysta tychy

Dentysta Tychy opowiada o mitach w stomatologii

Na temat stomatologii krąży wiele mitów, w które w większym lub mniejszym stopniu część społeczeństwa wierzy. Niestety, ufanie niektórym mitom szkodzi naszemu zdrowiu, dlatego dziś wraz z dentystą z Tych spróbujemy rozprawić się z najpopularniejszymi mitami.

Póki zęby nie bolą wizyta w gabinecie dentystycznym nie jest konieczna

Spora część Polaków uważa, że póki zęby nie bolą, nie trzeba iść do stomatologa. Nic bardziej mylnego, próchnica, najczęstsza przyczyna problemów z uzębieniem, rozwija się bezobjawowo. Co więcej, w początkowej fazie może nie być widoczna gołym okiem. Dlatego tak ważne są wizyty kontrolne u stomatologa w Tychach lub innych miastach. Im szybciej choroba zostanie zdiagnozowana, tym leczenie będzie skuteczniejsze i – co ważne dla wielu osób – tańsze. W niektórych przypadkach to jedyna możliwość uratowania zęba przed ekstrakcją.

Można podjadać między posiłkami

Kolejny mit, który ma się bardzo dobre. Spora część osób twierdzi, że podjadanie między posiłkami nie szkodzi zębom. Stomatolog z Tych stanowczo temu zaprzecza i podkreśla, że każdy posiłek obniża poziom pH w ustach. A kwasowe środowisko powoduje, że szkliwo zębów jest wrażliwsze i bardziej podatne na próchnicę. Co więcej, ślina, by zneutralizować poziom pH w jamie ustnej, potrzebuje około pół godziny po zjedzeniu posiłku.

Im więcej jemy cukru, tym w gorszym stanie są nasze zęby

Wbrew pozorom stan uzębienia zależny jest nie od ilości spożywanego cukru, ale czasu, w którego trakcie cukier ma z nimi kontakt. Dlatego też czasami tabliczka czekolady i umycie zębów zaraz po jej zjedzeniu może być lepszym rozwiązaniem niż zjedzenie jednego rządka i umycie zębów dopiero po kilku godzinach. Oczywiście, nie można tego traktować jako wymówki do jedzenia słodyczy bez ograniczeń.

Nie wolno szczotkować krwawiących dziąseł

Następny mit związany jest z myciem zębów. Czasami zdarza się tak, że w trakcie mycie dziąsła zaczynają krwawić. Wielu z nas wydaje się, że jest to ostrzeżenie, by więcej ich nie szczotkować. Nie należy jednak tego robić, to sygnał, by myć zęby jeszcze częściej, a nie by przestać. Krwawiące dziąsła to też sygnał, by odwiedzić gabinet dentystyczny i stomatologa.

Wybielanie może zaszkodzić naszym zębom

Piękny, biały uśmiech to cel wielu z nas. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka stomatologa, by zapisać się na wybielanie zębów. Istnieje jednak mit, według którego wybielanie szkodzi zębom. Badania pokazują jednak, że zabieg nie jest szkodliwy dla struktury zęba. Warto tutaj podkreślić, że nowoczesne metody i preparaty ich nie osłabiają, a nawet nie wpływają negatywnie na powstawanie próchnicy.

Szukasz sprawdzonego dentysty z Tych? Sprawdź koniecznie ofertę gabinetu Endo-Medica – http://endo-medica.pl/. Znajdziesz tam specjalistów z zakresu stomatologii. Plusem tego gabinetu jest też szeroki zakres usług.

Posts created 50

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.