Depilacja laserowa z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Spora część Polek decyduje się na to rozwiązanie w okresie letnim, gdy z chęcią nosimy sukienki czy spódnice. Czasem zabieg jest nawet wskazany- nie tylko jest nieinwazyjny, ale przede wszystkim nie podrażnia skóry, jak to robią tradycyjnie metody depilacji.

Jakie zalety i wady ma depilacja laserowa? Czy warto ją wykonać, a jeśli tak – to gdzie? W dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Zalety i wady

Depilacja laserowa to nieinwazyjny zabieg, który ma wiele zalet, a przy okazji nie jest pozbawiony wad. Dlatego też, aby wiedzieć, czy ta metoda będzie dla nas odpowiednia, warto znać obie strony medalu.

Zalety:
• Możliwość trwałego usunięcia owłosienia z poszczególnych miejsc na ciele, między innymi na nogach, twarzy czy barkach.
• Pozwala wyeliminować problem wrastających włosków.
• Zabieg jest nie tylko nieinwazyjny, ale też nie jest zbyt bolesny. Wrażliwe osoby mogą skorzystać ze znieczulenia na dany obszar, wykorzystuje się tu różne metody, między innymi żel chłodzący
• Efekty zabiegu utrzymują się 6-8 tygodni, dzięki czemu możemy zaoszczędzić naprawdę wiele czasu, który nie musimy przeznaczać na tradycyjną formę depilacji.

Wady:
• Koszt jednej sesji może być dla niektórych osób wysoki. Należy również pamiętać o tym, że pełen efekt możemy uzyskać dopiero po wykonaniu całej serii zabiegów.
• Czas trwania, w niektórych przypadkach to kilka godzin.
• Nie każda osoba może skorzystać z tej oferty. Panie, które mają problemy skórne lub dużo pieprzyków, muszą zrezygnować z tej metody depilacji.
• Skuteczność zabiegu uzależniona jest od rodzaju i grubości włosa. W przypadku blond lub rudych włosów efektywność spada.

Czy warto zdecydować się na zabieg?

Zdecydowanie tak! Depilacja laserowa pozwala pozbyć się owłosienia na dłuższy okres, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych metod. Dla wielu osób odstraszająca może być cena, lecz gdy podliczymy koszty klasycznych metod depilacji i czas, jaki przeznaczamy na to, wtedy możemy zdać sobie sprawę z tego, że cena jest przybliżona lub nawet równa. Warto tutaj zaznaczyć, że skuteczność zabiegu jest sprawą indywidualną i w dużej mierze zależy nie tylko od rodzaju oraz grubości włosa, ale też płci, obszaru włosa czy nawet koloru włosa.

Depilacja laserowa w Gliwicach- odwiedŸ Yasumi

Jesteś z Gliwic lub okolic i zastanawiasz się, gdzie zapisać się na zabieg? Warto wybrać Yasumi- https://gliwice.yasumi.pl/zabiegi/trwala-depilacja-depilacja-laserowa-fotoepilacja-fotodepilacja/91– jeden z gabinetów profesjonalnych sieci pielęgnacji twarzy i ciała. Z japoñskiego nazwa sieci oznacza relaks, co doskonale oddaje większość zabiegów znajdujących się w ofercie.

Dlaczego warto zapisać się na depilację laserową w Gliwicach w Yasumi?
• Pracuje tam profesjonalna kadra.
• Korzystają z wysokiej jakości sprzętu, który posiada niezbędne certyfikaty medyczne.
Depilacja laserowa w Gliwicach w Yasumi jest bezpieczna.