Eleganckie i oryginalne wnętrze – płytki Chevron

Chevron jest bardzo popularnym także i w Polsce sposobem układania drewna w jodełkę. Za pewne każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział taką podłogę, a wiele osób ma taką w swoim domu. Wzornictwo to wydaje się być nieśmiertelne – zostało zapoczątkowane we Francji w wieku XVI gdzie masowo układano tak drewno na podłogach zamków nad Loarą. A ponieważ wywodzi się z zamkowych podłóg – jest kwintesencją stylu, polotu i pewnej ponadczasowej klasyki. Oczywiście, nie oznacza to, że chevron zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla miłośników klasyki – nic bardziej mylnego. Przeżywając swój kolejny renesans szturmem zdobywa nowoczesne jak i skandynawskie salony, chociaż jego forma się zmienia. Można go stosować zarówno w przypadku drewna, jak i…. glazury w formie płytek drewnopodobnych. I właśnie o tych niezwykłych płytkach jest nasz tekst. Jeśli będziesz potrzebować więcej informacji, zachęcamy do odwiedzenia tej strony: http://dagmaplytki.pl/?id=blog&post=plytki-chevron-n-francuska-elegancja-i-nietuzinkowy-design.

Płytki drewnopodobne – dlaczego glazura zamiast drewna?

Można wymieniać szereg zalet podłogi drewnianej i niewątpliwie są one istotne. Jednak konieczne jest przyznanie, że wykonanie podłogi z drewna jest czasochłonne, a w niektórych pomieszczeniach taka podłoga się po prostu nie sprawdza. Mowa tutaj oczywiście o dwóch przypadkach: o pomieszczeniach, w których podłoga często narażona jest na kontakt z wodą i wilgocią – a więc chodzi o kuchnię oraz o łazienkę. A drugi przypadek stanowi korytarz czy też przedpokój, gdzie często chodzimy w butach, co mogłoby zarysować podłogę lub też wnosimy ze sobą wilgoć do wnętrza mieszkania. Wówczas lepiej postawić na glazurę znanego producenta, gdzie zagwarantowaną mamy dużą wytrzymałość, odporność i trwałość takiego materiału jak glazura. Oczywiście, wybór płytek nie oznacza, że musimy rezygnować z ciepłego i przytulnego drewna. Na rynku znajdziemy szereg propozycji płytek drewnopodobnych o różnym kształcie, fakturze oraz kolorystyce. Niejednokrotnie na pierwszy rzut oka trudno jest ocenić, czy dana podłoga wykonana jest z drewna czy z glazury.

W jakich stylizacjach sprawdzi się wzór chevron?

Na pewno będzie dobrze prezentował się we wnętrzach klasycznych, ale i przede wszystkim eleganckich. Z pewnością w klasycznej jodełce zakochają się osoby, które uwielbiają styl glamour i które lubią kryształy, lśniące wykończenia, przepych i elegancję. Jednocześnie, podłoga ułożona w jodełkę doda pomieszczeniu oryginalności, sprawi, że w środku coś się zadzieje, a tym samym uda się osiągnąć nietuzinkowy efekt.

Płytki drewnopodobne ułożone we wzór chevron w stonowanym kolorze będą też idealną bazą dla wnętrz minimalistycznych czy też skandynawskich. Drewno odrobinę ociepli chłodną biel czy też szarości, które bardzo często królują w takim wnętrzu. Jednocześnie, w zestawieniu z nowoczesnymi dodatkami i dekoracjami chevron nabiera zupełnie innego wymiaru, staje się ciekawym, wręcz geometrycznym wzorem, który jest interesujący, ale i nie wybija się za bardzo w skali całego wnętrza.

Podłoga układana w jodełkę może być też dobrana tak, aby wyróżnić się na tle innych elementów wystroju. Wówczas można powiedzieć, że może stanowić doskonały kontrapunkt dla innych, bardziej stonowanych elementów wykończenia.

Nowy styl w Twoim wnętrzu

Łatwo zauważyć, jak ogromny wybór płytek drewnopodobnych dostępny jest obecnie na rynku. Tak naprawdę to, jaki charakter wnętrza chcielibyśmy uzyskać warunkuje rodzaj glazury, jaką powinniśmy zakupić. Na pewno warto od razu mieć na względzie fakt, że taka podłoga jest inwestycją na lata. Trzeba też przyznać, że płytki drewnopodobne są łatwe do utrzymania w czystości, nie widać na nich brudu, ale też ich czyszczenie nie jest zbyt skomplikowane. W kuchni sprawdzą się nie tylko na podłodze, ale i na ścianie w przestrzeni pomiędzy blatem roboczym, a górnymi szafkami. W łazience można połączyć je z inną glazurą w dowolnym kolorze po to, aby stworzyć odpowiedni efekt. Oczywiście, drewno ma to do siebie, że zawsze ociepla klimat wnętrza, dodaje mu przytulności i charakteru. Ma na tyle uniwersalny charakter, że pasuje właściwie do wszystkiego i stanowi doskonałą bazę kompozycyjną dla wnętrza. Na pewno warto o takich płytkach pomyśleć projektując wnętrze.

Posts created 50

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.