Świat zwariował na punkcie portalu Marka Zuckerberga. Jak wynika z analiz comScore w październiku 2011 roku czas spędzony na FB pochłonął ponad połowę wszystkich internautów (dokładnie 55 proc.). Globalnie portale społecznościowe skradły czas ok. 82 proc. użytkowników internetu.

Czas spędzony na FB – jak to wygląda w praktyce

Co siódmą minutę internauci spędzili na Facebooku. Biorąc pod uwagę aktywność w social mediach społecznościowemu gigantowi użytkownicy internetu poświęcili w październiku aż 75 proc. czasu spędzanego na FB. To robi wrażenie.

Na całym świecie aż 82 proc. internautów od 15. roku życia wzwyż jest aktywnych na portalach społecznościowych. To 1,2 mld użytkowników Facebooka.

Najaktywniejsi są userzy w wieku od 15 do 24 lat, którzy w październiku poświęcili społecznościówkom przeciętnie 8 godzin, najszybciej zaś przybywa social media maniaków po 55. roku życia. Oddanie się wirtualnemu światu jest niczym nowym w XXI w., co odzwierciedla czas spędzony na FB. Ilość tego czasu jest zatrważająca.

Rośnie także liczba fanów serwisów mikroblogerskich. Tylko Twitter zgarnął w październiku co dziesiątego internautę – to wzrost o 59 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2010 roku.

A Wy ile czasu spędzacie na Facebooku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *