Jak z pomocą Studio Italia Design urządzić loft?

Lofty to świetna przestrzeń do urządzenia mieszkania, cieszą się dużą popularnością nie tylko zagranicą, ale również u nas w Polsce. Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest loft – otóż oznacza studio, poddasze, na przykład może znajdować się na piętrze w budynku handlowym czy fabryce.

Jak urządzić taką przestrzeń?

Aranżacja wnętrza w stylu loft charakteryzuje się surowością, dużą, otwartą przestrzenią, a także widocznymi elementami stalowymi. Stylem nawiązuje do pomieszczeń przemysłowych, dlatego bardzo często w loftach można spotkać niewykończone ściany czy surowy beton. Surowość jest w zasadzie główną cechą tego typu mieszkań, taki wystrój można osiągnąć za pomocą ścian, świadomego wykorzystania elementów instalacji. Dobrze będą prezentować się surowe, czerwone ściany z cegły, choć można zdecydować się również na ich pomalowanie. Bardzo ciekawie wyglądają również widoczne granice pomiędzy murem a tynkiem. Jeżeli chodzi o podłogę, to warto stawiać na płytki betonowe albo wylewkę żywiczną.

Najważniejsze jest to, aby przestrzeń mieszkania była otwarta, musi być maksymalnie przestronnie. Wiele osób decyduje się na pozostawienie przewodów elektrycznych na widoku, to dodaje odpowiedniego klimatu, nie mniej jednak trzeba pamiętać, aby odpowiednio je zabezpieczyć, nie mogą stanowić zagrożenia dla domowników.

Oczywiście, warto rozdzielić poszczególne strefy w mieszkaniu, można to zrobić na przykład za pomocą parawanów czy regałów na książki. W mieszkaniach typu loft chodzi o to, aby wnętrze było oryginalne, sprzyjało rozwojowi twórczemu i kreatywności.

Jakie dodatki do wnętrza?

Jak w każdym mieszkaniu, tak również we wnętrzach w stylu loft najważniejszą kwestią są dodatki. Muszą one oczywiście współgrać ze stylem w jakim urządzone jest wnętrze. Industrialne dekoracje i dodatki, można znaleźć w sieci, w sklepach internetowych jest bardzo duży wybór takich rzeczy i bez wątpienia tam będzie największy wybór. Podstawa to ciekawe oświetlenie, które nie tylko będzie spełniać rolę użytkową, ale również dekoracyjną. Warto zadbać o takie detale, jak włączniki czy kontakty, można zastosować różnego rodzaju dodatki wykonane ze stali, tablice z napisami. Jeżeli chodzi o meble to bardzo dobrze sprawdzają się takie w prostym stylu, najlepiej o gładkiej powierzchni.

Na własną rękę czy z pomocą architekta?

Aby móc samodzielnie urządzić mieszkanie w stylu loft, trzeba się do tego w odpowiedni sposób przygotować. To dość trudne przedsięwzięcie, dlatego jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, doświadczenia lub czasu, aby zająć się wszystkim samodzielnie, warto wynająć specjalistów, którzy nam w tym pomogą. Studio Italia Designhttp://www.blue-light.com.pl/studio-italia-design/ – specjalizuje się w tego typu aranżacjach, potrafią dobrać poszczególne elementy, zadbać o bezpieczeństwo w mieszkaniu i jego odpowiedni styl. Usługi Studio Italia Design wcale nie są takie drogie, jak mogłoby się wydawać, wiele osób obawia się rozpoczęcia z architektem właśnie z tego względu, trzeba jednak podkreślić, że ceny nie są wygórowane. Decydując się na wsparcie firmy Studio Italia Design, można liczyć na wsparcie w zakresie doboru mebli, dodatków do wnętrza, aranżacji przestrzeni, zaplanowania ustawienia mebli, wydzielenia poszczególnych stref dziennych i nie tylko. Praca z architektem to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które nie mają wyczucia estetycznego, a chcą zamieszkać w stylowych i jednocześnie wygodnym, funkcjonalnym mieszkaniu. Warto wziąć pod uwagę również to, że urządzenie loftu jest dość skomplikowane, nie jest to takie proste zadanie, jak może się wydawać. Trzeba poświęcić na to dużo czasu, mieć sporo precyzji w działaniu oraz czasu na wybór poszczególnych elementów wyposażenia.

Odpowiadając na pytanie – jeżeli trochę znamy się na rzeczy i mamy czas, aby samodzielnie zaplanować przestrzeń można próbować swoich sił. Gdy nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu i nie do końca czujemy klimat loftu,. warto oddać sprawy w ręce specjalistów, którzy wykonają takie prace za nas. W ten sposób uzyskamy pięknie wyposażone, stylowe mieszkanie.