Kto jest najbardziej uzależniony od Facebooka?

Zaczęło się niewinnie, od lokalnej sieci społecznościowej na Uniwersytecie Harvarda. Później Mark Zuckerberg postanowił opanować świat. I właściwie mu się to udało. Poza Chinami, Rosją, kilkoma państwami Ameryki Południowej i Indiami Facebook jest liderem sieci społecznościowych. A największą obsesję na punkcie Fejsa mają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Takie wnioski można wysnuć z badań przeprowadzonych przez comScore. Przeciętny użytkownik Facebooka z USA spędza na portalu co najmniej 4,5 godziny miesięcznie. Tylko w ciągu jednego roku liczba amerykańskich użytkowników największego na świecie serwisu społecznościowego wzrosła o 38 procent – ze 111 mln w grudniu 2009 do 153 mln w grudniu 2010. Co miesiąc z Facebooka korzysta trzy czwarte internautów z USA.

Inne sieci społecznościowe tracą użytkowników. Największe straty notuje MySpace, liczba użytkowników serwisów Linkedln, Twitter, Tumblr i Formspring nie zmienia się. Zastój oznacza w internecie rychły upadek.

Więcej czasu przesiadują na Facebooku kobiety. Ponad 13 procent amerykańskich użytkowników Facebooka to osoby powyżej 55. roku życia. Co ciekawe – coraz więcej dzieci zakłada konta w serwisie. Wirtualne profile mają już dwulatki.

Amerykanie stanowią tylko 30 procent aktywnych użytkowników Facebooka. Pozostałe 70 procent to facebookowicze spoza Stanów.

Posts created 21

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.