Jak urządzić małą łazienkę w bloku
Dom

Mała łazienka w bloku – pomysł na aranżację

Metraż wcale nie musi być przeszkodą, a małe łazienki można urządzić w modnym stylu. Wystarczy tylko wszystko dobrze rozplanować, by maksymalnie zagospodarować niewielką przestrzeń. Sprawdź nasz najnowszy artykuł i zobacz, jak zaprojektować łazienkę w bloku oraz który wystrój łazienki będzie w Twoim guście.

Mądrze rozplanuj przestrzeń

Szklana kabina prysznicowa

Zanim zaczniesz wybierać kabiny łazienkowe czy drzwi prysznicowe, musisz zastanowić się, jak zagospodarować przestrzeń. To pierwszy – i najważniejszy – etap prac, od którego wiele zależy. Bez dobrze przygotowanego planu bardzo szybko może okazać się, że sprzęt jest źle ustawiony, a w efekcie cała łazienka jest niefunkcjonalna.

Pamiętaj, że mały metraż mimo wszystko ogranicza, więc Twój wybór jest od niego uzależniony. Na szczęście na rynku znajdziesz wiele rozwiązań dostosowanych do niewielkich łazienek. Doskonałym przykładem są wąskie pralki, które łatwo wkomponować w aranżację.

Przyjęło się też myślenie, że w małej łazience sprawdzi się jedynie prysznic. Nic bardziej mylnego. Na rynku znajdziesz wiele wanien asymetrycznych, które można dopasować do małej łazienki. Oczywiście, wciąż wybór prysznicy jest zdecydowanie większy, dlatego łatwiej znaleźć odpowiednie kabiny łazienkowe czy drzwi prysznicowe. Szczególną popularnością cieszą się kabiny prysznicowe wykonane ze szła, takie możesz zamówić między innymi w firmie ESGlas – http://esglas.pl/oferta/kabiny-prysznicowe-szklane/. Obecnie modna jest też deszczownica łazienkowa – to element prysznica, który sprawdzi się w każdej łazience, także tej z niewielkim metrażem.

Inspiracje – 3 trendy, które są teraz w modzie

Inspiracje - mała łazienka

Gdy już masz rozplanowane ustawienie urządzeń oraz armatury łazienkowej, możesz zastanowić się teraz nad aranżacją. Poniżej przedstawiamy Ci 3 sposoby na modne łazienki. Sprawdź, który wystrój łazienki jest w Twoim stylu.

Łazienka cała na biało
Neutralna, optycznie powiększająca pomieszczenie biel to kolor, który zawsze był chętnie wybierany. Obecnie popularne jest stworzenie łazienki całej na biało. To absolutny nr 1, który nie tylko sprawi, że łazienka wyda się większa, ale też zawsze będzie wyglądać czysto oraz schludno. Jeśli obawiasz się, że całość utrzymana w jednym kolorze będzie monotonna lub będzie źle wyglądać, zawsze możesz przełamać biel elementami szarości lub brązu.

Klasyka zawsze w modzie
Cenisz stonowane barwy, subtelne dodatki oraz elegancję? Lubisz motywy florystyczne i proste formy? W takim razie klasyczny styl jest dla Ciebie. Nie martw się, tradycyjne aranżacje nigdy nie wychodzą z mody, a łatwo też połączyć tę cechę z nowoczesnością. By to zrobić, warto postawić na meble łazienkowe na wymiar. W ten sposób możesz wykorzystać każdy centymetr kwadratowy przestrzeni, a przy okazji zyskasz dobrej jakości meble.

Łazienka też może być glamour
Jeśli jesteś zwolennikiem/czką stylu glamour to nie musisz rezygnować ze swojego stylu. Wyrazisty design jest popularny, ale trzeba ze smakiem łączyć elementy, by nie przekroczyć granicy dobrego smaku i zbliżyć się do kiczu. Dlatego też warto postawić na stonowane kolory w przypadku ścian oraz mebli, a elementy dekoracyjne dobrać w taki sposób, by odzwierciedlały styl glamour. Pamiętaj jednak, że w przypadku małego metrażu dodatków nie może być za wiele – bo łatwo nimi przytłoczyć pomieszczenie.

Category: Dom
Posts created 50

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.