Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma działaniami, połączonymi ze sobą i często skomplikowanymi. Odnalezienie się w tym labiryncie powiązań może być nie lada wyzwaniem, nie tylko dla początkujących przedsiębiorców. Z pomocą przychodzą platformy biznesowe, służące do zarządzania procesami. Takim rozwiązaniem jest JIRA Polskahttps://jirasolutions.pl/.

O co w tym wszystkim chodzi?

JIRA Polska to platforma stworzona przez LSI Software S.A. Służy ona do przepływu informacji w przedsiębiorstwach. Przeznaczona jest nie tylko dla małych firm. Dla większych jest to idealna forma komunikacji pomiędzy oddziałami oraz zarządzania wewnętrznymi procesami.

Wyobraźmy sobie, że chcemy wziąć urlop. Będziemy musieli wydrukować wniosek, uzupełnić go i dostarczyć do odpowiedniego działu w firmie. Przy natłoku obowiązków możemy nawet nie mieć czasu, by zajmować się tymi sprawami. Z pomocą przychodzi oprogramowanie JIRA Solutions. Dzięki opcji zarządzania dokumentacją będziemy mogli wypełnić elektroniczny formularz wniosku, a program sam zadba o to, by trafił on w odpowiednie ręce.

Nie jest to jedyna zaleta związana z zarządzaniem dokumentacją. System JIRA pozwala przyspieszyć i ułatwić pracę poprzez m.in. tworzenie w sposób elektroniczny dokumentów, importowanie ich ze skanera, czy też określanie, kto ma mieć do nich dostęp.

Zarządzanie pracownikami i zasobami firmy

Bardzo ważne dla firmy jest zarządzanie pracownikami, ich czasem pracy i zadaniami. System JIRA Polska posiada funkcje, które to umożliwiają. Jedną z nich jest „Kartoteka pracowników”. Z jej pomocą można o gromadzić dokumentację kadrowo-płacową, aktualizować dane teleadresowe pracowników oraz zarządzać urlopami. Ponadto można utworzyć coś na kształt kalendarza zespołowego, który pozwoli ustalić godziny pracy.

Kolejną przydatną usługą jest system zarządzania projektami. Dzięki niemu można łatwo dodawać zadania oraz monitorować ich postępy. JIRA bezproblemowo pozwoli wyznaczyć pracownika do określonego projektu oraz sprawdzić, jak sobie z nim radzi. Program powiadomi użytkownika o zbliżających się terminach realizacji.

JIRA Solutions oferuje także system, dzięki któremu można zarządzać zasobami przedsiębiorstwa. Pozwala dodawać aktywa rzeczowe firmy oraz kontrolować ich stan. Sprawdzenie, kiedy kończy się licencja na oprogramowanie zainstalowane na naszym komputerze, nie będzie stanowiło żadnego kłopotu. Podobnie, jeśli chodzi o inne zasoby, takie jak samochody, aparaty telefoniczne itp. O wszelkich problemach zostaniemy poinformowani poprzez maila.

Grunt to komunikacja

Efektywna praca zależy między innymi od komunikowania się wewnątrz firmy. System JIRA udostępnia platformę przeznaczoną do wymiany informacji. Pozwala ona tworzyć artykuły, powiadomienia i dokumenty oraz wysyłać je do działów, których dotyczą. W mgnieniu oka można przesłać do poszczególnych pracowników informację o zmianach regulaminowych lub planowanych dniach wolnych. Informacje można wyszukać nie tylko w komunikatach, lecz także w załączonych plikach.

Kolejną opcją, ułatwiającą komunikację, jest ewidencja zgłoszeń. Dzięki niej każdy pracownik może wysłać dowolną wiadomość, jak np.: wykonanie zadania, opóźnienie lub błąd w systemie. Wszystkie te informacje są przedstawione w przejrzysty sposób.

Łatwość we wprowadzeniu systemu

Wdrożenie wszystkich wymienionych powyżej funkcji JIRA Solutions może przyprawić o zawrót głowy. Jak zainstalować system? Jak z niego korzystać? Jak go serwisować? Z pomocą przychodzi sam producent, który oferuje konsultacje i szkolenia na każdym etapie konfiguracji.