Rozbijanie kamieni nerkowych zabieg, który przywraca prawidłową pracę nerek i układu moczowego

Z kolką nerkową nie ma żartu. Podobno ból wywołany kolką i kamieniami nerkowymi można porównać do tego porodowego i to nie jest zwykła kurtuazja, a medyczne fakty. Dlatego warto na temat tego schorzenia uzyskać jak najwięcej informacji, by móc mu skutecznie zapobiegać.

Kogo mogą dotknąć kamienie nerkowe?

Zazwyczaj chorują na nie mężczyźni w przedziale wiekowym od 30 do 40 lat. Jest to prawdopodobnie wynik ich skłonności genetycznych do tworzenia się złogów i kamieni nerkowych, które odziedziczyli w spadku po przodkach. Niemniej nie oznacza to, iż kobiety w ogóle nie chorują na kamienie. Po prostu zdarza im się to znacznie rzadziej i zazwyczaj w późniejszym wieku. Możliwe, że przed kamicą nerkową chroni ich kobiecość, ponieważ w trakcie okresu wydalanych jest wraz z krwią mnóstwo szkodliwych związków dla organizmu. Jest rzeczą oczywistą, że w takim układzie nie mają one prawa odkładać się w zakamarkach nerek. Kobiety są więc mniej narażone na kamienie. No, chyba że podobnie jak mężczyźni mają rodzinne predyspozycje.

Przyczyny powstawania kamieni nerkowych

Tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego u jednych się tworzą, a u innych nie. Prawdopodobnie organizm osób, u których powstają- sam je wytwarza i nie wydala prawidłowo związków, z których tworzą się kamienie. Prowadzi to do tego, że one się rozrastają i blokują skutecznie przewód moczowych. Późniejsze rozbijanie kamieni nerkowych opiera się głównie na tym, z jakiego tworzywa się składają, bo to w dużej mierze determinuje ewentualną metodę leczenia. Nerkowe złogi powstają, bo wewnątrz nich jest za dużo jakiegoś pierwiastka i one nie mogą sobie z nim skutecznie poradzić. Dlatego jego nawarstwienie powoduje powstawanie kamieni i dolegliwości bólowe, które one powodują. Poza tym winna temu wszystkiemu jest również wątroba, która nie oczyszcza organizmu, tak jak powinna. Nerkowe kamienie są więc wynikiem splotu wielu niekorzystnych czynników.

Objawy kamieni nerkowych

Wśród najpopularniejszych warto wymienić:
• kolkę nerkową.
• wymioty i nudności.
• uczucie parcia na mocz i kłucia w boku.
• bardzo wysoką gorączkę.
• ból kręgosłupa, ud i pachwin. Jest to wynik ucisku.

Rozbijanie kamieni nerkowych

Gdy są małe i da się je wyleczyć naturalnie, zaleca się picie ziół i past. które rozpuszczają złogi. Czasem jednak to nie wystarcza i potrzebne jest rozbijanie kamieni nerkowych https://gaboscm.pl/rozbijanie-kamieni-nerkowych/, na przykład ureterorenoskopia. Polega ona na wprowadzeniu do przewodu moczowego specjalnego wziewnika, który ma za zadanie rozszerzyć go i dobrać się do kamieni nerkowych i je stamtąd ewakuować. Jako że jest to dość poważny zabieg, to stosuje się znieczulenie miejscowe, by pacjent w jego trakcie zbytnio nie cierpiał. Na podobnej zasadzie działa cewnik moczowy DJ. Stosuje się go w przypadku, gdy chory ma bardzo bolesne kolki nerkowe, a leki farmakologiczne nie przynoszą ulgi. Cewnik ma za zadanie przywrócić prawidłowy odpływ moczu do nerki, bo tylko wtedy dotkliwy ból ustąpi, a sparaliżowany nim nieszczęśnik będzie mógł normalnie funkcjonować.

Posts created 50

Dodaj komentarz

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.