Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz twierdzi, że ACTA stanowi realne zagrożenie dla popularnych serwisów społecznościowych – donosi serwis tvn24.pl. Powód? Zdaniem RPO porozumienie uniemożliwi dzielenie się się interesującymi treściami m.in. na Facebooku.

“Twórcy ACTA nie wzięli pod uwagę, że użytkownicy portali społecznościowych mogą budować swoją tożsamość z prezentowania rzeczy, które lubią, np. filmów czy piosenek. W rozumieniu ACTA może to być zakazane” – powiedziała w rozmowie z użytkownikami serwisów bankier.pl i wykop.pl Irena Lipowicz.[/b]

RPO podkreśliła, że dzielenie się filmami i piosenkami stanowi część “patchworkowej tożsamości” użytkowników portali społecznościowych.

Nie oznacza to jednak, że Lipowicz usprawiedliwia piractwo internetowe: “To byłaby zła droga, gdybyśmy mówili, że jesteśmy tak biedni, że musimy być piratami. Tak było w komunizmie, kiedy nam tłumaczono, że szpiegostwo przemysłowe jest cnotą, bo nas na to nie stać, żeby legalnie kupić” – stwierdziła rzecznik.

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) to kontrowersyjne porozumienie międzynarodowe, którego jednym z elementów jest walka z naruszeniami własności intelektualnej. Przeciwnicy umowy twierdzą, że ACTA to tak naprawdę knebel dla internautów.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

8 Replies to “ACTA to zagrożenie dla Facebooka

  1. Szanowni internauci, jak to się dzieje, wszyscy wiedzą co to jest ACTA dla portali społecznościowych, dla internautów, a szczególnie tych młodych ludzi! Wszyscy wiedza, inteligentny człowiek, Premier Tusk nie wie i nie wiedział nic na ten temat! Może zamieńmy na kogoś jeszcze bardziej inteligentnego! To jest kompletna żenada!

  2. “… Wszyscy wiedza, inteligentny człowiek, Premier Tusk nie wie i nie wiedział nic na ten temat! Może zamieńmy na kogoś jeszcze bardziej inteligentnego!…” ^^ myślę że średnio zdolny szympans byłby w sam raz !

  3. aby wszyscy się tak zjednoczyli do wyrażenia sprzeciwu przeciwko tuskowi w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego jak przy ACTA

  4. ACTA to jest tylko klocek w większych puzlach. Koń trojański. Zatrzymamy, wyszczekamy się na rząd, odwołamy go nawet. Jeśli ktoś chce zobaczyć, co sie dzieje, niech poczyta nowe zasady googla. Nowelizacje kodeksu karnego. Niech popatrzy na mapę koncesji wydanych na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce. Globalizacja jest faktem, a My wciąż patrzymy na wycinki świata. Nawet to, że Większość zmian przepisów prawa, negocjowanych potajemnie przez 6 lat weszła w życie za polskiej prezydencji jest klockiem w tych puzlach. łatwo nas podpuścić. Łatwo nas zmamić (obstawiam, że Premier dostał obietnicę sprawnego narzędzia do zciągania podatków, więc pozmieniał przepisy dot. informacji publicznej, retencjonowania danych telekomunikacyjnych). My się teraz dajemy podpuszczać PiS na PO, jeśli odwołamy rząd, kto będzie to odkręcał? Do wejścia w życie nowych zasad googla zostało 3 tygodnie, a my wciąż jak w dowcipach o Polaku, Niemcu i Rusku. Chcecie wolności, czy Megaaplołda? Zacznijcie czytać. ZASADY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *