Haktywiści zrzeszeni w grupie Anonymous zapowiadają kolejną inwazję na Facebooka. W opublikowanym w internecie wideo hakerzy informują, że do internetowego szturmu dojdzie w najbliższą sobotę, 28 stycznia.

Przypomnijmy, że Anonimowi już raz chcieli zniszczyć Facebooka – 5 listopada ub. roku. Nie spełnili jednak swoich pogróżek https://www.fejsik.pl/Hakerzy-ni… .

Tym razem hakerzy nie tylko obwieszczają atak, lecz namawiają internautów do wzięcia udziału w facebookowej apokalipsie. Każdy haktywista-amator może ściągnąć złośliwe oprogramowanie Low Orbit Ion Cannon (LOIC), które zostało “przetestowane” na serwerach Departamentu Sprawiedliwości USA. W krótkim filmiku Anonimowi wyjaśniają, jak zainstalować narzędzie. Wszystko wskazuje więc na to, że serwerowa ofensywa będzie atakiem DDoS.

Atak rozpocznie się 28 stycznia, w samo południe (czasu Eastern Standard Time).

Operacja Anonymous jest odpowiedzią na kontrowersyjne ustawy i porozumienia międzynarodowe, które godzą w wolność internetu – SOPA, PIPA i ACTA. Dlaczego hakerzy chcą zablokować akurat Facebooka? Tego nie wiadomo. “To prawda, że Facebook ma co najmniej 60 tys. serwerów ale nadal jest możliwe, by je położyć” – mówią Anonimowi. “Potrzebujemy Waszej pomocy” – dodają.

Czy haktywistom uda się atak na Facebooka? Czy skończy się na pogróżkach? Oceńcie.

Aktualizacja! (25-01-2012 10:00) Anonimowi poinformowali na Twitterze, że wcale nie mają zamiaru atakować Facebooka: https://twitter.com/#!/anonops/… . Manifest wideo został skasowany.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

21 Replies to “Anonimowi zablokują Facebooka 28 stycznia

  1. Ale z was debile, ktoś znowu fejkuje a jeżeli jakiś atak będzie przeprowadzony to na pewno nie będą o tym informowali. Anonymous znowu się wypowiedzieli w tej sprawie i mówią że nic o tym nie wiedzą..

  2. pewnie fejk, ale dobrze by było jak by to usuneli. Widać, że komentujący nie maja pojęcia o działaniu facebooka;/

  3. Jak większość z Was nie myśli WŁASNYM mózgiem…. Anonimowi – każdy może się pod nich podszyć, bo to są przecież “anonimowi” O.o… W dodatku każdy kto powie o swoim planie i podpisze się jako “anonimowy” to będzie to podpięte do TYCH anonimowych … Kolejna prowokacja lub prowokacja by tłum znienawidził Anonimowych. Myślcie sami, niech “dziennikarze” za Was nie myślą…

  4. każdy kto w to uwierzył jest głupkiem, krótko, anonimowi działają w interesie społeczeństwa i określają ich działania a nie obietnice

  5. widze, dzieci fb, ze jak rozwalaja strony rzadowe to sie cieszycie, ale jak chca sie zabrac za to gów…., ktore jest dla was calym zyciem, to juz wam nie jest do smiechu……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *