Facebook zmienia wymiar bankowości internetowej. Według catNapoleon.com w Polsce najszybciej fanów zdobywa Alior Sync, który umożliwił internautom dokonywanie niewielkich przelewów, także między znajomymi na Facebooku. Światowy gigant Citibank pyta się z kolei swoich fanów, czy chcieliby mieć pełny dostęp do konta nie wychodząc z Facebooka. Taką aplikację testuje już australijski Commonwealth Bank. Indyjski ICICI dał swoim klientom możliwość sprawdzenia stanu oszczędności czy zamówienia czeków.

W lipcu najszybciej nowych użytkowników zdobywa w Polsce Alior Sync https://www.facebook.com/AliorS… . To bank internetowy nowej generacji. Umożliwia między innymi przelewy na Facebooku. Nie trzeba znać adresu, numeru konta, wystarczy być czyimś znajomym w tym serwisie społecznościowym i można przelać mu do 50 zł. Innowacyjna aplikacja plus duża kampania reklamowa spotkała się z życzliwym przyjęciem internautów.

Według modułu analitycznego catNapoleon.com od początku lipca (pierwsze dwa tygodnie) fan page banku zwiększył się o 2 tys. nowych użytkowników. To najlepszy wynik w polskiej branży bankowej na Facebooku.

Alior Sync jest też liderem pod względem zaangażowania użytkowników. Zostawiają oni najwięcej komentarzy, często piszą na stronie. Duża w tym także zasługa moderatorów i konkursów. Są one jednak prowadzone także na innych fan page’ach banków.

Usługa oferowana przez Alior to jednak dopiero przedsmak tego, co wkrótce może się stać na Facebooku. Citibank https://www.facebook.com/citiba… pyta właśnie na swojej stronie użytkowników, czy platforma stworzona przez Marka Zuckerberga jest dobrym miejscem do pełnej obsługi konta. Niewinne pytanie wywołało lawinę spekulacji. Citi należy do czołówki instytucji finansowych kreatywnie korzystających z Facebooka. Niedawno umożliwił użytkownikom tego serwisu na używanie swoich punktów bonusowych z kart kredytowych na Facebooku.

Citi nie jest pierwszym bankiem, który pyta swoich użytkowników o to, jak przyjmą aplikację pozwalającą zarządzać swoimi pieniędzmi na Facebooku. Wdrożenie takie przygotowuje australijski Commonwealth Bank (trwają już beta testy). Proste informacje o swoim koncie mogą otrzymać klienci indyjskiego ICICI https://www.facebook.com/icicib… .

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.