Wrogowie Facebooka będą zachwyceni. Powód? Z najnowszego raportu Glassdoor wynika, że pracownicy Google’a są (trochę) szczęśliwsi od pracowników Marka Zuckerberga. Różnica w stopniu zadowolenia jest niewielka, ale świadczy na korzyść wyszukiwarkowego giganta.

Raport przygotowano w oparciu o sondaż, w którym wzięli udział pracownicy obu firm.

92 proc. pracowników Facebooka akceptuje Marka Zuckerberga na stanowisku szefa społecznościowego imperium. W przypadku Google’a odsetek zakochanych w Larrym Page’u wynosi 94 proc.

Jednak to Facebook lepiej płaci programistom – przeciętnie 110 tys. dolarów rocznie. U konkurenta zarobki są niższe o ok. 7 tys. dolarów. Ponadto podwładni Marka Zuckerberga mogą liczyć na wyższe premie.

Co istotne trudniej dostać posadę w Google. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci muszą odpowiedzieć m.in. na następujące pytania: “Co zrobiłbyś, gdybyś był szefem Apple’a?” i “Oszacuj całkowitą pojemność Gmaila”.

W Facebooku pytania wydają się być nieco łatwiejsze, np.: “Z jakimi wyzwaniami będzie musiał zmierzyć się Facebook w ciągu najbliższych pięciu lat?” i “Co teraz powinien zrobić Facebook?”.

A Wy dla którego z gigantów branży IT chcielibyście pracować?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

16 Replies to “Facebook czy Google? Który pracodawca lepszy?

  1. Google to potęga, a kto wie czy facebooka zaraz nie nakryje jakiś inny portal społecznościowy. I nie będzie II Wielkiej Migracji, jak np. emigracja z NK. ;p

  2. Google to potęga? Hahahaha 🙂 Bredzisz 🙂 Faceboook ma prawie miliard użytkowników. A Google+ ???

  3. Ale że co, że szukają pracowników? zatrudnią każdego? Jeden pies gdzie bym wolał skoro i tak ani tu ani tu pracowac nie będę. Durna sieczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *