Facebook przydaje się feministkom. Porozumienie Kobiet 8 Marca po raz kolejny zaprasza za pośrednictwem portalu na Wielką Manifę. “Przecinamy pępowinę” – to hasło tegorocznej, XIII już Manify.

Wydarzenie dopiero się rozkręca – póki co swój udział w demonstracji feministycznej zadeklarowało zaledwie 805 użytkowników Facebooka. Stronę eventu znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events…

O co chodzi feministkom?

“Nie tylko światowa gospodarka, ale i demokracja są dziś w kryzysie. Widać to również w Polsce. Niezależnie od tego jakie społeczeństwo ma poglądy, np. na in vitro, religię w szkołach, krzyż w parlamencie, tarczę antyrakietową, związki partnerskie, A.C.T.A, i wiele innych, ważnych spraw, kolejne rządy podejmują decyzje bez konsultacji ze społeczeństwem” – wyjaśniają na stronie wydarzenia organizatorki Manify.

“Rządzący chętniej konsultują się z biskupami, niż z obywatelkami i obywatelami, które/ych mają reprezentować. A zamiast długofalowej polityki społecznej wolą finansować jednorazowe imprezy, przeznaczone głównie dla mężczyzn. Priorytety polityków widać również wyraźnie w dzieleniu naszych wspólnych pieniędzy, czyli budżetu. Jak to się dzieje, że wciąż brakuje środków na edukację, opiekę przedszkolną, ochronę zdrowia czy programy przeciwdziałające przemocy wobec kobiet, ale zawsze znajdą się pieniądze na Kościół katolicki czy piłkę nożną? Kobiety to połowa społeczeństwa i chcemy, by było to widać w polityce i w budżecie!” – dodają.

Trzeba się mocno natrudzić, by pod manifestem znaleźć jakiekolwiek słowa krytyki. Przeważają wyrazy poparcia. Ale:

“Lewacy (lewaczki? :D) , ogarnijcie się…. weźcie się do jakiejś porządnej roboty, zamiast organizować takie bzdury…. :)” – pisze Marta, “Po prostu wiele spraw przejaskrawiacie i macie poczucie misji, by wszystkie kobiety uszczęśliwiać na siłę. Czemu nie zajmiecie się np. kwestią praw kobiet w świecie islamskim, co? To jak dla mnie znacznie istotniejszy problem niż kreowanie w Polsce wizerunku kobiety wyzwolonej czy jak tam chcecie to nazywać ” – komentuje Mateusz, “Fajnie że walczycie, fajnie że protestujecie, fajnie że większość kobiet nie jest taka jak Wy” – ironizuje Michał.

Pojawicie się na tegorocznej Manifie?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

27 Replies to “FB: Feministki zapraszają na Manifę

 1. Popieram CHLOPA.Pensje i stanowiska zrownac,ale emerytury w wieku 67 lat to juz oburzenie.To nie rownouprawnienie,to hipokryzja!!!

 2. E_P uświadomie Cię – NIE CZYTAŁ. NIE ZNA PRAWA. W Polskim (nie)Rządzie nie zasiadają Polacy!!

 3. Feministki są śmieszne i głupie zabierają głos wbrew większości kobiet. Są pyskate głupie i głośne

 4. och, och, a panowie już trzęsą porami na sam dźwięk słowa ‘feministka’, nic się u was nie zmieniło od wyjścia z jaskini… ech… a jak mi tu któryś z kopalnią wyskoczy to już odpowiadam, że są kobiety, które mają warunki fizyczne żeby sobie w kopalni poradzić, tak jak są panowie, którzy polubili pracę w kosmetologii, nie pieprz_e tylko, że wszystkie mamy zapierd_ć w kopalni!

 5. pierwszy prymitywny manewr to przypisywanie swoich postulatów społeczeństwu. drugi bezczelny manewr należy do osoby piszącej tekst o tym wydarzeniu, który z góry zaznacza, iż głosy nieprzychylne feministkom są w mniejszości. poza tym zaczynanie wypowiedzi od przypomnienia o światowym kryzysie, po to by przejść do wymieniania postulatów właściwie tylko ideologicznych jest kolejnym przykładem merytorycznego poziomu organizatorów(chyba, że jest to świadome traktowanie ludzi jako głupich, lecz wątpię). na koniec odsyłam do nauki historii. już za raz po wojnie dyrektywy KGB odnośnie dywersji ideologicznej w krajach, które ZSRR chciał niszczyć od środka były niezwykle spójne z tym, czego chcą te urocz niewiasty i inne organizacje od Palikota itp. nie mówię oczywiście o teorii spiskowej, jedynie o tożsamości ideologicznej osób które emanują miłością do tak wielu spraw, że nie starcz jej im już np. dla dzieci nienarodzonych.Pozdr organizatorki, które jak widzę są w komentarzach b.aktywne

 6. A dlaczego feministki nie zajmą się równouprawnieniem, podwójne nazwiska np. Kolenda – Zalewska wskazują na stan cywilny, a to jest niedopuszczalne. Wszystkie nazwiska powinny być tak samo skonstruowane.

 7. Feministkom stanowczo mowimy NIE!!!!!!. GLUPIE SUKI . POWINNO SIE JE UTYLIZOWAC MASOWO W PYSKOWICACH NA SPALARNI SMIECI.Juz i tak babom sie w dupach poprzewracalo – chca dominowac i zajmowac stanowiska meszczyzn – widzimy to juz dawno w polskich domach.

 8. chciały panie feministki równouprawnienia dla kobiet i tusek wyszedł na przeciw feministycznym odezwom i zrównal wiek emerytalny…co teraz dla was feministki wywalczą?może prace w kopalni,kto wie…

 9. chcialyby zjesc ciastko i miec ciastko. haha zalosne sa. podwyzka pensji TAK, ale pracowac tyle co facet NIE do garow!

 10. biedne kobiety – nie wiedzą że feminizm to pomysł lewaków, by upodlić jeszcze bardziej kobiety i instytucję rodziny. Dziwne że jeszcze niektóre dają się nabierać na ckliwe hasełka. No ale z głupota jeszcze nikt nie wygrał…

 11. równouprawnienie to równo i wyrzucać gówno też trzeba a i złodziejstwo uprawiane za komu i okradanie kościoła i chłopów to co opłaciło się a teraz to chcecie złodziejstwo usankcjonować i dalej okradać zakichane feministki oddać trzeba coście ukradli kościołowi i chłopom i o procentach też nie zapomnicie to wtedy będzie równouprawnienie i gówno też będziecie musiały wyrzucać z cholewa i na kopalni zapierniczać na przodku i w kamieniołomach zakichane feministki i nie mówić mi że jesteście słabsze równo to równo nieroby do roboty a nie do podjudzania i pieprzenia głupot…

 12. kobieta wyzwolona = su..a, feministka = egoistka….i wcale nie jest powiedziane ze najwiecej glupot tym kobitom wciska szczuka….duzo gorsza propagande uprawia m. sroda ktora zreszta reprezentuje wszystkie superwomen w sejmie no i sama jest superwomen…pani m. ostatnio stwierdzila ze ‘polki protestuja’, nie w sensie manify, ale poprzez postawe – nie chca rodzic dzieci pokazuja w ten sposob ze sa niezalezne, ten protest niby przeciwko polityce rodzinnej rzadu, pani m. zapomniala o jednej rzeczy ze ten protest to manifest hedonizmu ktory wspolczesne panciunie wyznaja i sa za wygodne w wielu przypadkach zeby zachodzic w ciaze….dla mnie wspolczesna polka to istota w wiecznych pretensjach glownie do mezczyzn, ktora nic procz tych swoich pretensji w zyciu nie widzi brava dla panow ze w koncu, coraz liczniej osmielaja sie mowic prawde o wspolczesnych feministkach i kobietach, w koncu sie budzicie i protestujecie przeciwko babskiej glupocie! szkoda tylko ze ta glupota juz tak pozno..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *