Kilka dni temu donosiliśmy o wielkim sukcesie Facebooka. Przypomnijmy, że według danych sieci reklamowych DoubleClick społecznościowy gigant zaliczył bilion odsłon w czerwcu. Czy rzeczywiście osiągnął taki wynik?

Okazuje się, że Google zawyżyło liczbę odsłon Facebooka. Według wyliczeń comScore portal Marka Zuckerberga wyświetlono w czerwcu 471 miliardów razy. To o ponad pół biliona mniej odsłon, niż wynika z raportu Google’a. Oczywiście, że przy internetowych obliczeniach zdarzają się pomyłki, ale w tym przypadku różnica między rankingami jest gigantyczna.

Eksperci podkreślają, że to wyliczenia comScore są miarodajne. Dlaczego? Po pierwsze comScore przygotowuje analizy od 12 lat, po drugie – serwis opiera się danych udostępnianych przez 2 miliardy internautów.

Co na to wyszukiwarkowy gigant? Google nie ma sobie nic do zarzucenia, bo publikowane przez firmę statystyki mają charakter poglądowy. Facebook w tej sprawie milczy, a szkoda. Ciekawe, czy firma z Mountain View celowo zawyżyła rankingi imperium z Palo Alto?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

22 Replies to “Google oszukało Facebooka?

  1. czy w internecie tylko oglądasz obrazki czy też czytasz? Chuck Norris przeczytał już cały internet i to 2 razy a ty?

  2. FB dajcie z tym spokoj to istne badziewie co ten pajac na fotce ma za kazde otwarcie jego strony 1 USD ?? ze sie tym martwi ?? przestancie tego pajaca pokazywac co jest na fotce bo mam alergie na jego glupie miny

  3. znajdźcie sobie towarzystwo z którym można posiedzieć, pogadać z nie ekscytujcie się tym pejsikowo-amerykańskim gównem.

  4. prawie 500 miliardów odslon? cos mi sie nie chce wierzyc w to skoro fejsiunia ma moze 500 milionow idiotów kazdy z nich musial by tysiac razy wchodzic, zmianiac strony itp wielka sciema

  5. ten facebook jest walniety soki hortex znajdziesz nasz na FB coca cola znajdziesz nasz na FB dziekana sie zrobila jak to weszlo o nas a to jest zwykle poprostu gowno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *