Wyszukiwarkowy gigant rzucił wyzwanie Facebookowi. Wybrańcy już testują portal społecznościowy Google+, który z wyglądu do złudzenia przypomina… Facebooka.

TechCrunch opublikował screen interfejsu użytkownika nowej społecznościówki (patrz: zdjęcie poniżej). Kiedy porówna się go z interfejsem użytkownika Facebooka – od razu widać podobieństwa.

Środek strony Google+ zajmuje pole “Stream” – kalka facebookowych Aktualności (News Feed), po prawej stronie widzimy propozycje znajomych, które na Google+ nazywają się “Sugestiami”. Lewy górny róg to zdjęcie użytkownika portalu z linkiem do profilu. Nie trzeba być wybitnym znawcą portali społecznościowych by zorientować się, czym inspirowało się Google przy tworzeniu swojego “Plusa”.

Oczywiście, że Google+ zaoferuje użytkownikom zupełnie nowe funkcje. Za pośrednictwem portalu będzie można prowadzić wideokonferencje i dzielić swoje zainteresowania z określonym “kręgiem” znajomych.

Kiedy serwis Google+ będzie powszechnie dostępny? Firma zapowiada, że niebawem. Eksperci nie wróżą nowej społecznościówce sukcesu. Trudno będzie przekonać użytkowników Facebooka do nowego produktu tym bardziej, że ten na pierwszy rzut oka przypomina okrojoną wersją dzieła Marka Zuckerberga.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

6 Replies to “Google skopiowało Facebooka. Zobacz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *