Facebook może mieć kłopoty. Do Sądu Federalnego w San Jose (Kalifornia, USA) wpłynął pozew przeciwko imperium Marka Zuckerberga. Chodzi o łamanie praw użytkowników i społecznościową inwigilację. Wartość pozwu wynosi 15 MILIARDÓW dolarów – donosi AllFacebook.

Co istotne sprawa wypłynęła w dzień debiutu giełdowego Facebooka, 18 maja.

Pełnomocnik powodów David Straite zarzuca portalowi szpiegowanie internautów za pośrednictwem wszędobylskich znaczników “Lubię to!” i plików cookies. Szpiegowskie ciasteczka, zdaniem Straite’a, monitorowały internetową aktywność użytkowników i to bez ich zgody. Mało tego – podobno portal przechwytywał pocztę elektroniczną.

Skąd się wzięło 15 miliardów dolarów? Za jeden dzień inwigilacji należy się 100 dolarów odszkodowania, do 10 tysięcy zielonych dla jednego poszkodowanego. Po zsumowaniu wyszła gigantyczna kwota.

Przedstawiciele Facebooka nie skomentowali sprawy.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

18 Replies to “Gruby pozew przeciwko Facebookowi

  1. jak ja nienawidzę fejsa!!! Zamknąć te g*wno, zamknąć te wszystkie nk i wypi*rdala** na stadion na piwko ;D

  2. Opamiętajcie się! Sztuczny świat, sztuczne emocje, sztuczne zdjęcia i rozmowy! To jest prawdziwa rzeczywistość wirtualna służąca sprytnemu żydkowi do robienia kasy. Przekroczone zostały 10x wszelkie granice prywatności i podstawowych zasad “pożycia netowego”. Przemyślcie to i usuwajcie konta z FB!

  3. Jak to miło dowiedzieć się że jednak nie nie wszyscy użytkownicy facezbuka mają g…o zamiast mózgu.

  4. A co, ZMUSIŁ go ktoś do założenia konta na tym pożal się boże “portalu”? Ci, co zakładają tam konta a później jęczą o inwigilacji nawet nie mają g…a w głowie, tylko pusto, zupełny przeciąg. Nie podasz danych = nie ma inwigilacji. Ale widać jacy ludzie rozgarnięci

  5. Ludzie zamiast siedzieć na FB na Fej-siku (oj, jak to brzmi) wylewają żale… Nie rozumiem… przecież nie chcą mieć z FB nic wspólnego a jednak…

  6. pokolenie fejsbukowe bez tego ani rusz…a pierwiastek z 2 to ile to jest…? Zachłyśnięci gównem…szkoda…!!!

  7. Jak by tak w Polsce można było pozwać kogoś o tak potężne odszkodowania za czyjeś błędy… To Tusk i jego klika zostali by biednymi dziadami. A wraz z nimi wszyscy lekarze i cała ta nowobogacka banda.

  8. Wiecie co jesteście beznadziejni, jeżeli ktoś chce mieć fb to niech go ma a po 2 sporo info się z niego wynosi dzieki powiązanią z kontami gwiazd możemy dowiedzieć się o nowych kawałkach itp więc jeżeli wam to przeszkadza to wypierdalać i nie krytykować ;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *