Zapowiadany na 5 listopada koniec Facebooka raczej nie nastąpi. Hakerzy zrzeszeni w grupie Anonymous napisali na swoim twitterowym kanale, że akcja o kryptonimie “Operation Facebook” jest organizowana tylko przez kilku członków organizacji, a zdecydowana większość Anonów jej nie popiera.

Przypomnijmy, że najsilniejsza grupa hakerska na świecie, odpowiedzialna m.in. za atak na bazę danych PlayStation Network zapowiedziała, że 5 listopada z serwerów społecznościowego imperium znikną wszystkie dane użytkowników. Na skutek ataku wszystko miało… wyparować. Nie wiadomo, jak hakerzy chcieli to zrobić. Przecież dane można zbackupować i odtworzyć po ewentualnym ataku cyberprzestępców.

Na Twitterze http://twitter.com/#!/anonops centrala Anonymous odcięła się od antyfacebookowych zapędów kilku swoich członków: “Operacja Facebook była zorganizowana przez kilku Anonymousów. To nie znaczy, że wszyscy się z tym zgadzamy” – takie oświadczenie zamieścili na portalu przedstawiciele niszczycielskiej organizacji. “Preferujemy walkę z prawdziwą siłą, a nie jakimiś mediami, które są dla nas narzędziem” – dopisali w osobnym tweecie.

Jeśli zatem zaczęliście już robić na Facebooku remanent, to możecie spokojnie go zakończyć. Ale i tak dane publikowane na wallach warto backupować.

Zapowiedź zniszczenia Facebooka obejrzycie tu: https://www.fejsik.pl/5-listopad…

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

22 Replies to “Hakerzy jednak nie zniszczą Facebooka

  1. piszecie “cioty i tchórze” a sami NIGDY w życiu nie włamalibyście sie tem gdzie Oni … niezbyt popieram to co robią ale u mnie maja szacunek

  2. niby po co bacupować wpisy z fejsbuka? Czy ktokolwiek pisze tam coś poważniejszego od wrażeń z ostatniej imprezy, czy relacji z obiadu?

  3. część z was nazywa ich tchórzami, a oni po prostu bronią się pod fałszywym oskarżeniem. To nie oni zapowiedzieli atak na fb, a ktoś się podszył pod całą społeczność anonów. Łatwo napisać zrobimy to i to i podpisać się czyimś obcym podpisem. U anonów jest o tyle skomplikowanie, że większość ludzi przesiadujących na 4chanie utożsamia się z anonami i używają podpisu anonymous, nie mając nic wspólnego z tą grupą hackerską

  4. szkoda rzeczywiście, ale jako grupa to oni podejmują decyzje a nie kto inny, wiec może kiedyś się na takie coś zdecydują jak będą musieli.

  5. Dane można zbackupować, zgadza się. Ale hackerzy mogą włamać się na bad sectory, oraz bazę danych wysyłaną z facebooka na serwer i usunąć pliki tak, że nie będzie możliwości przywrócenia ich. Jesteście przejebani. Hackerzy mogą teraz wszystko, wszystko ! Zniszczyli firmę PSN. Firma ogólnoświatowa, która cieszyła się wielkim powodzeniem, pękła w 17 sekund i żadna osoba na świecie nie była w stanie przywrócić danych. Facebook dla takich hackerów to bułka z masłem.

  6. facebook i tak padnie! to jest idiotyczne i w końcu wszystkim się znudzi . to jest po to żeby mieć dostęp do danych jak największej liczby osób. żeby wiedzieć kto z kim, gdzie i kiedy, jakie kto ma poglądy. to jest po to żeby ludzie nie byli anonimowi, żeby ich życie było ujawnione, żeby w razie czego wykożystać to przeciw nim . Ludzi się zorientują, że to im szkodzi. nikt nie jest frajerem.

  7. to było oczywiste 😛 są po jednych pieniądzach z facebookiem, a że facebook by duza kase stracil… to pewnie im zaproponowal gosciu ciekawa oferte i przystali na nią 😛

  8. Bardzo dobrze ,że facebook zostanie zlikwidowany ,jest to moim zdaniem najgłupszy portal społecznościowy, tak samo jak nk , kradnie nasze dane osobowe ,prywatność , a to jest niezgodne z prawem , dlatego czekam niecierpliwie na 5 listopada ,precz z tym dziadostwem .

  9. Hakerzy to nie zło, to po prostu ludzie którzy nie do końca chcą się dać omamić itd.potrafią sobię poradzić z rzeczami z którymi większość ludzie nie ma zamiaru sobie radzić ani nic zrobić.Szacunek, też bym chciał umieć to co oni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *