6 listopada w Krakowie odbędzie się spotkanie deweloperów aplikacji na Facebooka API Hours. Jest to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która powstała z inicjatywy jednej z największych spółek deweloperskich – Ganymede przy współpracy z Facebookiem. API Hours to okazja, by poznać tajniki sukcesów największych aplikacji i porozmawiać z ich twórcami.
Barcamp odbędzie w klimatycznych wnętrzach krakowskiego klubu Lizard King – miejsca znanego nie tylko wśród fanów rocka, ale i entuzjastów nowoczesnych technologii. Rejestracja rusza już wkrótce, a wszystkie szczegóły serwuje Ganymede na swoim fan page’u.
Deweloperzy o swoich projektach
Prezentacje pokazane podczas API Hours to w głównej mierze case studies oryginalnych aplikacji wykorzystujących Open Graph. Sesja rozpocznie się od eksperckiego wystąpienia na temat możliwości, jakie stwarza Facebook swoim deweloperom. Prelekcje są adresowane do wszystkich, którzy piszą lub mają zamiar tworzyć aplikacje dla Facebooka, a tych jak widać nie brakuje, patrząc choćby na popularność warszawskiego hackatonu. Ilość miejsc jest na API Hours jest ograniczona, a bezpłatne wejście wymaga wcześniejszej rejestracji.
Facebook w Warszawie, deweloperzy w Krakowie
Barcamp poświęcony możliwościom oferowanym przez Facebooka w zakresie tworzenia aplikacji zbiega się w czasie z długo wyczekiwanym otwarciem biura w Warszawie. Obecnie zatrudnionych jest tam kilka osób odpowiedzialnych głównie za marketing i kontakty w partnerami. Być może w przyszłości ruszy również rekrutacja programistów.
Kto za tym stoi?
Ganymede jest obecnie największą w Polsce grupą deweloperów specjalizującą się w produkcji gier społecznościowych i mobilnych. Ma siedziby w Krakowie i Wrocławiu – nowoczesnych metropoliach łączących bogatą historię i kulturę z dynamicznym rozwojem sektora IT. Skupia przeszło stu fachowców – zarówno weteranów branży gier, jak i młodych, zdolnych twórców. Spółka Ganymede jako jedna z pierwszych w Polsce już w 2007 roku zaimplementowała API Facebooka. Obecnie współpracuje z siecią portali partnerskich i serwisów społecznościowych, m.in. WP, Onet, Atrativa, Spilgames oraz Facebook.
Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.