Cyberspamerów (bez skrupułów) nazywamy skończonymi idiotami. Idioci po raz kolejny spłodzili społecznościowy łańcuszek. Widnieje na nim chora na nowotwór dziewczynka – informuje serwis thatsnonsense.com.

Patent na kant jest prosty – spamerzy wmawiają naiwnym użytkownikom, że za każde udostępnienie kadru dziecka Facebook zapłaci 1,2 dol. Tymczasem portal nie jest organizacją charytatywną i nigdy nie wypłacił ani centa za podobne oszustwa. A kto dał się nabrać, ten trąba.

Dlaczego cyberidioci bawią się w łańcuszki? Chcą wygenerować większy ruch na swojej stronie fanowskiej. Innego powodu nie ma.

Apelujemy do Waszego rozsądku – nie dajcie się nabrać na kłamliwe zagrywki facebookowych przygłupów. Jeśli jakakolwiek publikacja na portalu wyda Wam się niestosowna – raportujcie o tym moderatorom kolosa.

W przypadku zdjęć wystarczy kliknąć link “Zgłoś to zdjęcie” dostępny po odpaleniu zakładki “Opcje” na podejrzanym kadrze.

Wykorzystywanie cudzego nieszczęścia do własnych, niskich celów to bydlęce zachowanie. Nic więcej. Ale robią to internauci, którzy tylko w taki sposób potrafią zarobić na chleb. Więc trzeba im także “współczuć”.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

2 Replies to “Idiotyczny łańcuszek na Facebooku. Społecznościowe chamstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.