Bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss odpuszczają. Po latach sporów, pozwów i odwołań wykolegowani koledzy Marka Zuckerberga zdecydowali się wziąć swoją dolę i zakończyć wojnę o kasę za Facebooka. Widocznie zrozumieli, że nie i tak niczego nie wskórają.

Przypomnijmy: W 2008 roku społecznościowi bracia podpisali ugodę z Zuckerbergiem, na mocy której otrzymali 65 mln dolarów odszkodowania i udziały w firmie, pod jednym wszakże warunkiem: odstąpienie od oskarżenia o kradzież pomysłu na Facebooka. Panowie po latach doszli do wniosku, że 65 milionów to za mało i postanowili wycofać się z ugody. Powód? Uznali, że podczas podpisywania papierów zostali oszukani, bo wartość Facebooka została zaniżona https://www.fejsik.pl/Szef-Faceb… .

Cameron i Tyler Winklevoss usiłowali walczyć przed sądem, jednak ich pozew został odrzucony. Sędzia podkreślił, że ugoda została podpisana i nie ma o co kruszyć kopi.

Bliźniacy mogli się jeszcze odwołać do Sądu Najwyższego, ale ostatecznie wycofali się z walki. Serwis Mashable podkreśla, że na pewno jeszcze o braciach Winklevoss usłyszymy. Być może znajdą nowe kwity na Marka Zuckerberga?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *