Amerykanie poszli po rozum do głowy. W lipcu informowaliśmy Was o kontrowersyjnych przepisach wprowadzonych w stanie Missouri (USA), w myśl których uczniowie nie mogli przyjaźnić się ze swoimi nauczycielami na żadnym portalu społecznościowym. W ubiegły piątek zakaz został uchylony – informuje Mashable.

Przypomnijmy, że zakaz społecznościowych kontaktów obejmował nie tylko szkoły, lecz wszystkie jednostki dydaktyczne, a więc także studentów i wykładowców akademickich.

Wściekli nauczyciele zaskarżyli przepisy argumentując, że są one niekonstytucyjne. Gubernator stanu Missouri Jay Nixon ugiął się pod presją belfrów i je uchylił.

W zamian do marca 2012 roku wszystkie placówki dydaktyczne muszą wypracować regulamin dotyczący kontaktów na serwisach społecznościowych i kontaktów mailowych.

Dlaczego stan Missouri wprowadził przepisy zabraniające kumplowania się z nauczycielami i wykładowcami na portalach społecznościowych? Wszystko w ramach nowelizacji ustawy o ochronie dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym. Amerykańskiej nowelizacji. Oni mają świra na punkcie politycznej poprawności a purytanizm wysysają z mlekiem matki.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *