Zapewne zauważyliście, że na Tablicach Waszych koleżanek z Facebooka pojawiają się obrazki z napisem “Zamiast wklejać jakieś durne statusy, idź sobie po prostu zbadać cycki”. To kolejna prozdrowotna akcja na portalu Marka Zuckerberga. Było ich już co najmniej kilkanaście.

W skrócie chodzi o to, by wzbudzać wśród kobiet świadomość o raku piersi i zachęcać je do samobadania. Cieszy fakt, że najnowsza akcja nie jest infantylna jak poprzednie:

“Zamiast wklejać jakieś głupie statusy dotyczące tego, jakiego koloru masz na sobie biustonosz, czy gdzie lubisz zostawiać torebkę, lub jaki jest status Twojego związku odnosząc się do przyspisanych im nazw alkoholi, idź po prostu do lekarza i zbadaj sobie cycki” – czytamy na Facebooku.

Fanstrona https://www.facebook.com/pages/… jest okraszona rysunkami Agi Robakowskiej, a pod każdym z nich widnieje wymowny opis. Do wzięcia udziału w akcji zachęcani są także mężczyźni:

“Do wszystkich panów, tak głośno deklarujących swoje uwielbienie dla wiadomych atrybutów kobiecych! Od Was też może wiele zależeć! Profilaktyka to nie tylko sprawa kobiet. Uwielbiacie biusty, piersi, cycki, balony, bliźniaki, melony, zderzaki? Możecie przecież połączyć przyjemne z pożytecznym!” – apelują inicjatorzy.

Oby tylko cenzorzy społecznościowego giganta nie uznali, że na rzeczonym fan page’u publikowane są treści erotyczne. Przypomnijmy, że we wrześniu ub. roku portal skasował reklamówkę nakłaniającą mężczyzn do regularnego badania jąder https://www.fejsik.pl/Rak-jader-… .

Polubicie?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

20 Replies to “Krótka piłka: “Zbadaj cycki”

  1. nie specjalnie mi się to podoba. Reklama jest wulgarna i absolutnie do niczego mnie nie zachecila, raczej poczulam sie urazona:/

  2. my badamy swój sprzęt, a wy się obrażacie na wulgarność obrazka 😀 przynajmniej tych mniej życiowych będzie mniej 😀

  3. Straszne debilne, ktoś komu brakuje chyba kobiet bo internet wychodzi na to że już nie wystarcz… Bezmózgi brawo dla idioty który to wymyślił

  4. dla niektórych podstawy higieny sa trudne do opanowania a tutaj namawiają do tak abstrakcyjnej rzeczy jak badanie “cycków”… no to ja do tego proponuje akcje uświadamiającą “otwartą” młodzież o istnieniu chorób wenerycznych które tak pięknie szerzą się w naszym kraju za sprawą puszczalstwa, galeriaństwa i totalną ciemnotę w narodzie… Seks to zdrowie do spotkania z jakimś testerem wszystkiego co sie rusza;-)

  5. wiedzac ze rak piersi, jak wszystkie inne raki, to wstretna choroba, lepiej podejsc do tego ze smiechem i na czas. popieram w 100%

  6. Dziewczyny jestem facetem i powiem wam tylko tyle ,,BADAJCIE PIERSI” Aby wasi meżowie nie musieli przeżywac tego co ja . Proszę was oto !!!!

  7. jedyne co zrozumialam z tej reklamy, to to ze mam dbac o biust ze faceci mogli sie na niego gapic:/dobrze ze to oni cierpia kiedy kobieta traci piers, a nie ona sama,paranoja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *