Kobiecy ruch FEMEN to jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji feministycznych na świecie. Ruch narodził się w 2008 roku w Kijowie. Członkinie stowarzyszenia, słynące z nietuzinkowych, odważnych happeningów, walczą z patologiami, m.in. z seksturystyką, prostytucją i naruszaniem praw obywatelskich na Ukrainie.

W ubiegłą niedzielę półnagie aktywistki usiłowały ukraść urnę Putina w trakcie wyborów prezydenckich w Rosji. Nie udało się, ale o seksownych feministkach po raz kolejny usłyszał cały świat.

Także Polacy mieli okazję na własne oczy zobaczyć “występ” jednej z liderek ruchu Femen. W grudniu 2010 roku pod Pałacem Kultury i Nauki w walce o słuszną sprawę pojawiła się Inna Szewczenko. Ukrainka zdjęła płaszcz, pokazała biust i wykrzyczała hasło “Je śće Polska nie zginęła”.

Organizacja ma swój fan page na Facebooku. Co istotne biusty członkiń Femenu są na portalu ocenzurowane.

Stronę znajdziecie tu: https://www.facebook.com/Femen.…

“Lajków” niewiele, bo niespełna 25 tys. Ale za to jaka pokaźna galeria zdjęć! Zobaczycie tu m.in. fotorelacje z akcji Femenu, także ostatnią z wyborów prezydenckich w Rosji. Było gorąco. Poza tym znajdziecie tu kurs… bodypaintingu. Część fotografii prezentujemy poniżej. Warto się przez nie przeklikać.

Szkoda, że polskie feministki nie walczą w tak dosadny sposób o równouprawnienie kobiet…

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

18 Replies to “Półnagie feministki na Facebooku (FOTO)

  1. tylko czy one nie widza tu groteski ? to co jest piekne powinno byc i intymne skoro feministki chca udowodnic ze kobieta to nie tylko piersi … czemu walcza pokazujac wlasnie je …to jak morderca ktory zabija krytykow twierdzac ze nie jest morderca …

  2. jakie piękne te feministki… tak wyidealizowane pod męskie gusta, takie niezależne itp… szkoda, że w rzeczywistości są to nieszczęśliwe kobiety, wmawiające szczęśliwym kobietom, że są nieszczęśliwe.

  3. cos mi sie zdaje ze nikt ich nie chce bzykac,to pokazujacycki amozemafi zainteresuje sie nimi i doberdelu je wezmie

  4. walcza z prostytucja paradujac nago. takie obnazanie sie to to samo co prostytucja. nie kupuje tego. dla mnie to zwykle dziw*ki, w dodatku niewyksztalcone,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *