Punktualnie o godz. 18.30 polskiego czasu rozpocznie się długo oczekiwana konferencja dla deweloperów F8. W jej trakcie społecznościowy gigant zaprezentuje wszystkie nowości, którymi zasypie użytkowników Facebooka.

Konferencję będzie można oglądać na żywo tu: https://www.facebook.com/facebo… . Z medialnych doniesień wynika, że Mark Zuckerberg i s-ka szykują dla nas prawdziwą rewolucję.

Dlaczego Facebook się zmienia? Na pewno nie chodzi tu o zwiększenie liczby użytkowników – słusznie podkreśla serwis Mashable – bo tych portal ma pod dostatkiem – ponad 750 mln, ani o zwiększenie liczby odsłon. Celem Facebooka nie jest także, przynajmniej na razie, radykalne zwiększenie dochodów. Więc po co te rewolucje?

Mark Zuckerberg pragnie Facebooka, który będzie głównym miejscem spotkań internautów z całego świata, portalu społecznościowego, który połączy wszystkie internetowe aktywności w jednym miejscu. Młody miliarder chce, aby Facebook powoli, acz systematycznie, zastępował ludziom wszystkie inne serwisy internetowe. Stąd pewnie serwis muzyczno-filmowy Facebooka, stąd newsowy śmietnik na zmienionym czacie, stąd poszatkowany News Feed.

Ben Parr z Mashable chwali się, że widział już zmienionego Facebooka. Podobno go zatkało i dzisiejsze nowości, według dziennikarza, zrewolucjonizują social-media. Poczekamy, zobaczymy. Google+ także nie zasypia gruszek w popiele.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.