Zmarły 5 października Steve Jobs podziwiał Marka Zuckerberga za to, że ten nie sprzedał swojego społecznościowego imperium. Walter Isaacson, twórca autoryzowanej biografii Jobsa twierdzi ponadto, że ojciec Apple’a uznawał Facebooka za społecznościowego dominatora – czytamy w serwisie Bloomberg.

“Rozmawiamy o portalach społecznościowych w liczbie mnogiej, lecz ja nie widzę tutaj nikogo poza Facebookiem. Tylko Facebook, oni zdominowali ten rynek” – powiedział Isaacsonowi Jobs. “Podziwiam go (Marka Zuckerberga – od red.). Słabo go znam, ale podziwiam za to, że nie się nie sprzedał w imię stworzenia firmy. Bardzo to podziwiam” – dodał.

Słysząc te słowa zakochani w produktach Apple’a przeciwnicy Marka Zuckerberga muszą mieć się z pyszna. Skoro wizjoner Jobs podziwiał szefa Facebooka, to czy oni też powinni? To może być największy dylemat jabłkoholików.

Przypomnijmy, że Zuckerberg również doceniał Steve’a Jobsa. Tuż po upublicznieniu informacji o śmierci wizjonera Mark napisał na Facebooku: “Steve, dziękuję ci za to, że byłeś moim mentorem i przyjacielem. Dzięki za pokazanie, że to, co człowiek zbuduje, może zmienić świat. Będzie mi Ciebie brakowało” https://www.fejsik.pl/Nie-zyje-S… .

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

6 Replies to “Steve Jobs podziwiał twórcę Facebooka. Za co?

  1. to kiedy Steve Job’s zostanie swietym ?? a i pan zukierek tez jak kopnie w kalendarz sugeruje od razu zrobic go swietym moze znajdzie sie jakis cod … 😉

  2. Facet któremu Jobs ukradł część życia zmarł niewiele przed nim. Mowa o twórcy FreeBSD. Systemie, którego kod został skopiowany w 65% do Mac OS X. Steve okradł społeczność i jeszcze świętego udawał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *