Polscy użytkownicy Facebooka są przeciwni cenzurowaniu internetu i nie zgadzają się na to, by nasz rząd podpisał międzynarodowe porozumienie ACTA. Ratyfikacja dokumentu będzie początkiem końca wolności w sieci – podkreślają i nawołują do protestu w ramach wydarzenia “Nie dla ACTA – nie zgadzam się na podpisanie umowy przez Polskę”.

“26 stycznia przedstawiciele polskiego rządu podpiszą ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjną umowę międzynarodową, która wprowadzi drastyczne narzędzia służące ochronie własności intelektualnej i ograniczające wolności w sieci. Nie pozwól, aby na internet padł choć cień międzynarodowej cenzury!” – apelują na Facebooku inicjatorzy wydarzenia https://www.facebook.com/events… .

Jednocześnie wyjaśniają, jak protestować:

1. Weź udział w wydarzeniu
2. Powiadom znajomych
3. Śledź na bieżąco wydarzenia na stronie “Nie dla ACTA”: https://www.facebook.com/NIEdla…
4. Podpisz petycję: http://www.petycjeonline.pl/pet… – informują.

Strajk rozpoczął się w czwartek i potrwa do 26 stycznia. Strajkuje już ponad 45 tys. polskich użytkowników Facebooka.

Protestujący nie pozostawiają złudzeń: “Nie w taki sposób się niszczy piractwo, panowie. A prawdę mówiąc – to w rzeczywistości się nie da! Walka z wiatrakami, w której ucierpią TYLKO niewinni ludzie” – pisze Maciej. Wtóruje mu Bartek: “I tak z roku na rok coraz bardziej będą ograniczać nasze swobody obywatelskie… trzeba z tym walczyć, jak możemy!”. Na stronie eventu są dziesiątki podobnych komentarzy.

Dołączycie do strajku?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

15 Replies to “STRAJK: Facebook kontra cenzura internetu

  1. Powiem krótko wziąść ich wszystkich wrzucić do kotła z wrzącą smołą i zagotować bez wyciągania niech się zagotują a potem zdymisjonować gdyż Ci panowie i Panie nic dobrego dla społeczeństwa nie robią

  2. To jest chore bo nawęd jak ty lub kto inny umieścisz zięcie z czym kol wiek w tle NP: COCA-COLA lub inne logo to możesz być pociągnięty do odpowiedzialności prawnej tak będzie działać ta ustawa ” ACTA ” ja jestem przeciw cezurze internetu. I MÓWIĘ WAM CZAS SIĘ POSTAWIĆ PRZECIWKO TEMU CO MA SIĘ STAĆ.

  3. TOo jest ta cała demoracja ? Gdzie i tak za nas decyduja za wszystko ? Je…c ten kraj nie lac paliwa przez miesiac nie płacic za internet nie głosowac miec wyje….ne na nich wszystkich niech zrozumieja !

  4. precz dziady.!!!! zabiorą wszystko z neta, a ja wówczas nie będę płacił 60zl za jakiś nowy film który po oglądnięciu okaże wielkim szajsem i wypierniczę do śmieci. net daje wolność, a nam tę wolność ograniczą!

  5. Już to widze co sie bedzie dzialo jak to podpisza juz sa skutki tego ze jest o tym mowa wszystkie rzadowe strony padly….. 😀

  6. Ciekawe, że żaden z panikarzy nie zamieszcza odnośnika do tekstu porozumienia, choć jest dostępny po polsku. Ale każe wszczynać panikę! Ludzie-może to jest manipulacja tych co zarabiają na cudzej własności intelektualnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *