Pora na facebookowy remanent. Pomoże nam w tym zupełnie nowe narzędzie – listy zainteresowań. Gadżet pozwala na zaszufladkowanie dowolnych stron fanowskich lub prywatnych profili, które aktualnie subskrybujemy.

Jak to działa? Przeklikajcie się do strony głównej Facebooka, tej ze strumieniem Aktualności. W menu po lewej stronie, tuż pod listą “Znajomi” znajdziecie “Zainteresowania”. To tu.

Aby stworzyć własną listę zainteresowań należy kliknijcie “Więcej” i “Utwórz nową listę” https://www.facebook.com/addlis… . Następnie wybierzcie strony i subskrypcje, które chcecie zamknąć w konkretnej szufladzie.

“Lubisz kino, sporty zimowe czy modę? Subskrybuj zainteresowania ekspertów, sławnych osób lub te ze stron i otrzymuj specjalne aktualności, dotyczące każdego z interesujących Cię tematów” – kusi Facebook.

Teraz wystarczy jeszcze tylko nadać liście odpowiednią nazwę i ustawić jej stopień dostępności – tzn. czy będzie widoczna tylko dla nas (“Tylko ja”), tylko dla naszych znajomych (“Znajomi”), czy dla wszystkich użytkowników Facebooka (“Publiczne”).

Listy zainteresowań można prenumerować.

Oczywiście, że segregator jest doskonałym sposobem na pozyskiwanie coraz to nowych informacji o użytkownikach. Reklamodawcom trzeba dogadzać.

Przydatne narzędzie? Czy zbędny gadżet?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

14 Replies to “Uporządkuj swojego Facebooka

  1. 1wszy komentarz mam nadzieję, że był prowokacją. Choć dziś naprawdę dzieci w tym wieku dosięgają dna. :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *