Cyberprzestępcy (znowu) w natarciu. Tym razem rozsyłają użytkownikom Facebooka maile, w których proszą o potwierdzenie skasowania profilu bądź o rezygnację z podjętej decyzji. Wiadomości do złudzenia przypominają pocztę od Facebooka – donosi Sophos.

Treść złodziejskiego maila:

“Hi [adres e-mail]
We are sending you this email to inform you that we have received an account cancellation request from you. Please follow the link below to confirm or cancel this request

Thanks,
The Facebook Team

To confirm or cancel this request, follow the link below:
click here”

“Cześć [adres e-mail]
Wysyłamy Ci ten mail żeby poinformować Cię, że dostaliśmy od Ciebie prośbę o skasowanie konta (na Facebooku). Proszę kliknij poniższy link w celu potwierdzenia bądź rezygnacji z żądania

Dziękujemy,
The Facebook Team

Żeby potwierdzić lub zrezygnować z żądania, kliknij poniższy link:
kliknij tu”

Do poczty dodany jest link, który teleportuje do facebookowej aplikacji. Po kliknięciu łącza użytkownik proszony jest o zainstalowanie tajemniczego apletu Java. Nie ma znaczenia, czy internauta zgodzi się na to, czy też nie. Aplet i tak się zainstaluje.

Cyberprzestępcy wykorzystują fakt, że użytkownicy Facebooka mają bzika na punkcie społecznościowej aktywności i za żadne skarby nie chcą utracić dostępu do ukochanego portalu. Dlatego serwują naiwniakom kolejne instalki. Wiedzą, że wkręceni facebookowicze zaakceptują każdą operację online. Facebook ponad wszystko.

A tak naprawdę pod złodziejskim linkiem kryje się złośliwe szpiegowskie oprogramowanie, po zainstalowaniu którego hakerzy przejmują kontrolę nad komputerem naiwniaka (screeny poniżej).

Dlatego też pod żadnym pozorem nie odpowiadajcie na maile pochodzące rzekomo od Facebooka. Szczególnie na te nieoczekiwane.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

2 Replies to “(UWAGA!) Niebezpieczny malware od “Facebooka”!

  1. Musimy poznać i zrozumieć egoizm! Jeśli chcemy znaleźć sposób na egoizm, to musimy zaoferować mu coś, co odczuje on, jako bardziej atrakcyjne, aniżeli obecną chwilę – i bardzo trudno jest odgadnąć, co to jest!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.