11 listopada przed ratuszem w podwarszawskim Wołominie ma stanąć popiersie Lecha Kaczyńskiego – informuje “Gazeta Wyborcza”. Pomysł wywołał falę protestów.

Przeciwnicy uhonorowania zmarłego prezydenta zrzeszają się także na Facebooku. Do akcji “Nie chcę pomnika Lecha Kaczyńskiego w Wołominie” przyłączyło się już ponad 2600 użytkowników portalu społecznościowego.

“Wydarzenie to ma na celu zebranie przeciwników postawienia w Wołominie pomnika (w formie popiersia) Lecha Kaczyńskiego i przedstawienia petycji, którą to skierujemy do burmistrza Wołomina, p. Ryszarda Madziara” – pisze na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/event.… jego inicjator. I dodaje: “Nie nawołuję ani nie organizuję żadnego rzeczywistego, fizycznego protestu czy demonstracji. Z tego co mi wiadomo, takowe wydarzenie jest utworzone osobno, niezależnie od poniższego. Proszę również wszystkich komentujących o zachowanie zgodne ze standardami kultury – tylko będąc poważnymi będziemy traktowani poważnie. Dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w akcji” – czytamy na Facebooku.

Uczestnicy protestu nie pozostawiają suchej nitki na pomyśle uhonorowania Lecha Kaczyńskiego pomnikiem: “Ja tak proponuję: a może by tak wydać te pieniądze na obiady dla dzieci w szkołach? Ale wiem, pomodlą się, to dostaną” – ironizuje Olga, “Absolutnie nie chcę, żeby w Wołominie stanął pomnik Lecha Kaczyńskiego!!! Jestem przekonany, że gmina Wołomin powinnna przeznaczać pieniądze na ważniejsze cele” – komentuje Kamil, “Zdecydowane NIE!!! Nie ma pieniążków na inne rzeczy, które są bardziej potrzebne niż jakiś pomnik dla osoby, która nic nie zrobiła dla Wołomina…” – irytuje się Aleksandra.

“Nie chcę tego. Chcę Wołomina dojrzałego i nowoczesnego – to miasto i jego mieszkańcy zasługują na coś więcej, niż zatęchłe mauzoleum myśli pisowskiej. Burmistrzu Ryszardzie Madziarze (!) – kończ waść, wstydu oszczędź!” – konstatuje inicjator wydarzenia.

Co sądzicie o tym proteście? Wypada stawiać sprawę w taki sposób?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

28 Replies to “Użytkownicy Facebooka nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego

  1. po co to komu!!! na co to!!! po co to!!! może wołomin ma za dużo kasy:) niech zrobią coś porzytecznego dla ludzi żyjących tam:) no tak darmowa reklama miasteczka:)

  2. Jeszcze nie ujawniono ostatniej rozmowy braci K.Wiadomo,że rząd ma ten zapis.Jak go upubliczni to…będzie się działooooooooo!!!!!!

  3. Jestem za!!! Nie powinno się stawiać żadnego pomnika!! W tragedii smoleńskiej zginął nie tylko prezydent! Już i tak dość o Smoleńsku jest w telewizji!

  4. Jestem przeciw pomnikom. Zadbajmy o dzieci w domach dziecka i starych ludzi przebywających w domach opieki. o chorych , biednych niepełnosprawnybh. Zadbajmy o bezdomnych, szczególnie tych młodych,którzy się gdzieś zagubili. Koniec z POMNIKAMI.

  5. Teraz stawiają pomniki w każdej mieścinie i na każdej rogatce ,następnie będą stawiane dla mamusi a na koniec dla Jareczka i będziemy mieli mnóstwo pomników rodziny Ka…………ńskich a spoleczenstwo zyje na pograniczu ubóstwa.Odtworzyć tą rozmowę z samolotu obu braci jak najszybciej to i miejsce na Wawelu się zwolni jak też odechce się im stawianie pomników.

  6. zginal tragicznie prezydent lech kaczynski i to jest bardzo przykre spotkala nasz kraj wielka tragedia tyle ludzi zginelo jednak pomnik upamietniajacy te tragedie juz powstal i to wystarczy caly ten pomysl pomnika wywolany jest wylacznie przez brata jaroslawa i jego nawiedzonych kolesi moim zdaniem pomnik stawia sie ludziom wyjatkowym np.papierzowi karolowi wojtyle i to jest moim zdaniem normalne to jest zasluga i to jest normalne. ludzie opamietajcie sie z tymi pomnikami zapalcie prezydentowi lechowi znicz to bedzie bardziej taktowne

  7. Jeszcze nie ujawniono ostatniej rozmowy braci K.Wiadomo,że rząd ma ten zapis.Jak go upubliczni to…będzie się działooooooooo!!!!!!

  8. Dokładnie- też uważam że większość tu pisaży to pijacy co im do roboty chęć odeszłą a polityką by się chciało bawić a mają wygrzdalcenie komusze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.