11 listopada przed ratuszem w podwarszawskim Wołominie ma stanąć popiersie Lecha Kaczyńskiego – informuje “Gazeta Wyborcza”. Pomysł wywołał falę protestów.

Przeciwnicy uhonorowania zmarłego prezydenta zrzeszają się także na Facebooku. Do akcji “Nie chcę pomnika Lecha Kaczyńskiego w Wołominie” przyłączyło się już ponad 2600 użytkowników portalu społecznościowego.

“Wydarzenie to ma na celu zebranie przeciwników postawienia w Wołominie pomnika (w formie popiersia) Lecha Kaczyńskiego i przedstawienia petycji, którą to skierujemy do burmistrza Wołomina, p. Ryszarda Madziara” – pisze na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/event.… jego inicjator. I dodaje: “Nie nawołuję ani nie organizuję żadnego rzeczywistego, fizycznego protestu czy demonstracji. Z tego co mi wiadomo, takowe wydarzenie jest utworzone osobno, niezależnie od poniższego. Proszę również wszystkich komentujących o zachowanie zgodne ze standardami kultury – tylko będąc poważnymi będziemy traktowani poważnie. Dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w akcji” – czytamy na Facebooku.

Uczestnicy protestu nie pozostawiają suchej nitki na pomyśle uhonorowania Lecha Kaczyńskiego pomnikiem: “Ja tak proponuję: a może by tak wydać te pieniądze na obiady dla dzieci w szkołach? Ale wiem, pomodlą się, to dostaną” – ironizuje Olga, “Absolutnie nie chcę, żeby w Wołominie stanął pomnik Lecha Kaczyńskiego!!! Jestem przekonany, że gmina Wołomin powinnna przeznaczać pieniądze na ważniejsze cele” – komentuje Kamil, “Zdecydowane NIE!!! Nie ma pieniążków na inne rzeczy, które są bardziej potrzebne niż jakiś pomnik dla osoby, która nic nie zrobiła dla Wołomina…” – irytuje się Aleksandra.

“Nie chcę tego. Chcę Wołomina dojrzałego i nowoczesnego – to miasto i jego mieszkańcy zasługują na coś więcej, niż zatęchłe mauzoleum myśli pisowskiej. Burmistrzu Ryszardzie Madziarze (!) – kończ waść, wstydu oszczędź!” – konstatuje inicjator wydarzenia.

Co sądzicie o tym proteście? Wypada stawiać sprawę w taki sposób?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *