O prywatności i poczuciu anonimowości na Facebooku można już tylko pomarzyć. Jak donosi “The Daily Telegraph” społecznościowy kolos monitoruje rozmowy użytkowników. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo.

Według medialnych rewelacji portal nie kontroluje jednak wszystkich czatów. Monitorowane są tylko te rozmowy, w których pojawiają się podejrzane frazy i wulgarne słowa. Co warte odnotowania dla każdej wersji językowej Facebooka zostały przygotowane odpowiednie szpiegowskie narzędzia.

Na pierwszy ogień idą rozmowy między użytkownikami, którzy mają ze sobą sporadyczny kontakt. Jeśli program szpiegowski uzna, że rozmowa jest podejrzana, wówczas cynk dostają członkowie biura bezpieczeństwa Facebooka. I to oni decydują, czy należy powiadomić policję, czy też nie.

Według Reutersa co najmniej jeden przestępca został przyłapany i postawiony przed sądem dzięki inwigilacji rozmów na Facebooku.

Rzecznik prasowy społecznościowego imperium studzi jednak emocje obrońców prywatności:

“Nigdy nie chcieliśmy kreować środowiska, w którym nasi pracownicy szperają w prywatnej korespondencji. Możemy wykorzystywać narzędzia gwarantujące niewielką liczbę pomyłek.”

Czy grzebanie w korespondencji internautów jest fair? A może warto poświęcić odrobinę swojej prywatności dla dobra ogółu? No i poza tym Facebook nie jest portalem obowiązkowym. Niezadowoleni zawsze mogą powrócić na łono ich klasy. Wirtualnej, społecznościowej.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

15 Replies to “Użytkowniku! Facebook Cię szpieguje!

  1. wiadomość zakodowana rot13 : avr qnwpvr fvr fmcvrtbjnp pvn v zbfnqbjv wiadomość zakodowana w base64: bmllIGRhamNpZSBzaWUgc3pwaWVnb3dhYyBjaWEgaSBtb3NhZG93aQ== , wiadomosc zakodowana w hex: 6e 69 65 20 64 61 6a 63 69 65 20 73 69 65 20 73 7a 70 69 65 67 6f 77 61 63 20 63 69 61 20 69 20 6d 6f 73 61 64 6f 77 69 to wystarczy aby chwilowo ogłupić boty bo później zaimplementują te algorytmy przekształceniowe. Ale można też kodować z hasłem

  2. tak na dobrą sprawę ktoś dobrze wylansował portal żeby móc kontrolować ludzi. ograniczanie wolności w siecie i później już tylko mały krok do ograniczeń w świecie rzeczywistym

  3. nie podoba się, nie uzywaj. Facebook to nie jest jakis obowiazek kazdego czlowieka, wiec przestancie sie podniecac tym “szpiegostwem”. Poza tym uzytkownicy tylko ulatwiaja tego typu sprawy piszac i umieszczajac na facebook wszystko co prywatne.

  4. Rozmowy prywatne powinny pozostać “prywatne”. Jakim prawem ktoś mi zagląda w moje wiadomości? Facebook się pomały kończy. Czar prysnął

  5. a google co robi? zauważcie jak ładnie pokazuje się reklamy … tematycznie do tego co ostatnio przegladałeś/łas w internecie. permanentna inwigilacja

  6. Żydowskie narzedzie zbierania informacji o ludziach na świecie- ja sie w to nie bawiłam i nigdy się nie zaloguje na żadnym takim portalu tzw społecznosciowym – ludzie są ograniczeni wstawiając tam mnóstwo danych tekstowych i fotograficznych o sobie i swoich rodzinach- naiwnosc i głupota ludzka nie ma granic .Wyroslo pokolenie naiwnych durni i idiotek .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *