W przeddzień Walentynek szykuje się pospolite ruszenie. 13 lutego “Break Up With Your Ex Day” czyli dzień, w którym należy zerwać z byłą lub byłym wszelkie kontakty na serwisach społecznościowych. Okazuje się bowiem, że inwigilowanie byłych partnerów dołuje i może doprowadzić do depresji. A nawet do morderstwa.

Przypomnijmy: W ub. roku zazdrosny mężczyzna z Północnej Karoliny w USA zamordował byłą miłość. Dlaczego? Kobieta znalazła innego i pochwaliła się tym na Facebooku. Zazdrosny 63-latek zabił byłą a następnie popełnił samobójstwo https://www.fejsik.pl/Psychopata… .

Przed powstaniem serwisów społecznościowych znacznie łatwiej było zerwać z byłą i byłym wszelkie kontakty. Wystarczyło usunąć wspólne zdjęcia z zasięgu wzroku, spakować rzeczy i spalić wszystkie listy. W czasach Facebooka i Twittera całkowite zerwanie kontaktów z eks jest niemal niemożliwe. Zmiany statusów, aktualizacje, posty, tweety, zdjęcia, to wszystko sprawia, że mimo szczerej do eks niechęci – inwigilujemy, sprawdzamy i biczujemy się ich życiem.

W walce o zdrowie psychiczne internautów dołączamy się do akcji serwisu yourtango.com “Break Up With Your Ex Day. 13 lutego proponujemy Wam prawdziwe sprzątanie po eks. Co należy zrobić?

– przestać śledzić byłych na Facebooku, Twitterze i innych serwisach społecznościowych,

– skasować wszystkie wspólne zdjęcia ze społecznościówek, komputerów i telefonów komórkowych,

– skasować piosenki, które kojarzą się z byłymi,

– skasować eks z komunikatorów internetowych,

– skasować ich numery telefonów i adresy mailowe,

– poprosić przyjaciół o pomoc przy zerwaniu z eks kontaktów,

– od 14 lutego zacząć chodzić na randki!

Dacie radę?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “13 lutego zerwij z eks kontakty na Facebooku!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *