Mądra akcja na Facebooku. “Nie zabieraj swoich organów do NIEBA!!!” to event mający na celu nakłonienie naszych rodaków, by już za życia zgodzili się na oddanie swoich narządów po śmierci.

Strona wydarzenia dostępna jest tu: https://www.facebook.com/events…

“Nie zabieraj swoich organów do NIEBA – to hasło społecznej akcji, której celem jest przekonanie Państwa, że nie ma nic piękniejszego niż oddać cząstkę siebie drugiemu człowiekowi. Pragniemy również namówić Czytelników do tego, by za życia zadeklarowali zgodę na oddanie narządów po śmierci. Jeśli chcesz, aby ostatnią rzeczą jaką zrobisz było uratowanie ludzkiego życia, wypełnij oświadczenie woli o przekazaniu organów” – piszą na Facebooku organizatorzy eventu.

I dodają: “Wypełniony druczek nosimy przy sobie w dokumentach np. obok dowodu osobistego, prawa jazdy itp. Wcześniej jednak pamiętajmy, że należy pokazać go najbliższym, by znali nasze intencje”.

Pisemną zgodę na oddanie narządów po śmierci nosi już przy sobie 536 facebookowiczów. Nie wszyscy zaproszeni popierają jednak akcję. Ale ci są w zdecydowanej mniejszości.

Dołączycie do grona dobrowolnych dawców narządów?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

29 Replies to “Akcja na FB: Nie zabieraj swoich organów do NIEBA!

 1. po smierci i tak zabierane sa organy a mozemy sie temu sprzeciwic podajac dane w specjalnej bazie ktora jest dostepna w kazdym szpitalu. i nie zabiera sie organow tylko tym osobom ktore nie wtraza na to zgody! te wszystkie karteczki noszone w portfelach pt wyrazam zgode na na…. to pic na wode ! pracuje w szpitalu wiec wiem cos o tym

 2. Ale jak rodzina nie wyrazi zgody to nie zabieraja. Wiec lepiej powiadomic rodzine o swojej decyzji a karteczka swoja droga. Ja mam w portfelu, tak samo kazdy u mnie w domu.

 3. noo taakk..nie ma to jak oddac komus to co masz w sordku .. no jasne nie ma mowy a fb jest przezyty ! teraz fb ma wladze nad ludzmi bez sens .. zreszta moja rodzina by sie nie zgodzila na takie cos .. umre i co ? do trumny wsadza sama skure i kosci a w srodku co ? nic nie bd nieee dziekuje !

 4. Dzięki temu że rodzina pozwoliła pobrać organy od swojego najbliższego jestem po przeszczepie nerki. Dziękuje im za taki9 dar dar życia dla mnie i drugiej osoby która otrzymała nerkę. W chwili obecnej nie muszę się dializować funkcjonuję jak zdrowy człowiek. A za swojego dawcę zawsze odmawiam modlitwę.

 5. Ludzie co wy mówicie ?? Żal czytać … możecie dać drugiemu człowiekowi nowe życie, nie tracąc nic … a gdyby to wam kiedyś potrzebna była nerka czy nowe serce, albo waszym bliskim … nie pomyśleliście o tym ? Noszę w portfelu oświadczenie woli, jestem zarejestrowana w bazie dawców szpiku i bardzo chciałabym kiedyś pomóc drugiemu człowiekowi, dając mu to co najcenniejsze .. życie. Bez znaczenia kim będzie, biednym czy bogatym, czarnym czy białym ..

 6. dajcie organy jak bogaty bedzie potrzebowal to biednego sie odlaczy od aparat….i bedzie ze umarl… a po 20 latach sie ludzie budza ze spiaczki

 7. Niekture wypowiedzi tutaj są karygodne Cie małolaty i idioci nie wiedzą co piszą toaka akcja powinna byc promowana przez wszystkie dostępne media czlowiek ktory skończyl 18 lat powinien się sam zdeklarowac co chce zrobic ,a co do stwierdzenia śmierci człowieka powinna byc większa grupa lekarzy ktorzy pod przysięgą zdadzą gwarancję pewności wtedy to będzie mialo sens i logikę jestem pierwszym ktory wpisze się na taką listę no bo po co mi narządy w grobie dzięki mnie może życ parę osób .potraktujmy to poważnie a tak na marginesie sztuczne serce stanęło w miejscu po śmierci Prof Religi dziwię się że Pan Owsiak nie zorganizuje WOŚP na rzecz sztucznego serca ,oczywiście małe dzieci ludzie chorzy na nowotwory ale największe żniwo zbiera z tego świata choroba serca .Proszę nie żartujcie z tego tematu a małolaty pobawcie się tibią albo zabawkami nie klawiaturą.

 8. Moim zdaniem każdy ma prawo do wyboru. Jeśli chce oddać organy wewnętrzne to niech odda. Jeśli nie to nie. Nic na przymus.

 9. Ludzie czy wy się słyszycie …. Komu potrzebne są narządy w niebie…. jeśli ktoś dzięki naszym organom może żyć to dlaczego ich nie mamy oddać nam tak w niebie one nie będą potrzebne….. jeśli my nie możemy żyć to dajmy komuś szanse na przeżycie …. dajmy komus małą iskierkę życia……oddając organy dajemy iskierkę chorej osobie ale tak że jej rodzinie….

 10. Byłam biorcą organu ( nerki ) ze zwłok .14 lat wspaniałego życia bez dializ i rygorystycznej diety ograniczającej do minimum warzywa , owoce , mleko, sery i wszystkie przetwory mleczne ale silnie ograniczona ilość wypitego płynu. Niestety ponownie dializuję a następny przeszczep??????

 11. Zgadzam sie z niektorymi ludzmi,kazdy jest nauczony za darmo nereczke serce,moze oczko i szpik kostny .Popieram kolege czekasz na nereczke 10000euro.Abrh+

 12. i co jeszcze? moje i sam zadecyduję, jeśli za darmo komuś potrzebującemu i biednemu to tak, nie chcę by się ktoś bogacił czyimś nieszczęściem, taki świat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *