Po raz kolejny okazuje się, że napoje wysokoprocentowe pomagają w nawiązywaniu kontaktów. Faceci, którzy publikują na Facebooku alkoholowe zdjęcia i piszą o alkoholu, mają więcej znajomych na portalu niż ci, którzy tego nie robią. Raport w temacie zostanie niebawem opublikowany w amerykańskim magazynie “American Journal of Men’s Health”.

Badacze przyjrzeli się dokładnie męskim 225 profilom studentów na Facebooku. Tym razem szczególną uwagę zwrócili na odniesienia do alkoholu (w tym zdjęcia przedstawiające konkretne napoje wyskokowe, nie tylko w formie drinków). W ponad 85 proc. przypadków na profilu pojawiło się co najmniej jedno odniesienie do alkoholu (średnia 8,5).

Mężczyźni po 21. roku życia ponad czterokrotnie częściej niż młodsi wspominają o alkoholu na Facebooku. A wszystko to przekłada się na liczbę społecznościowych znajomych!

Wynika z tego niezbicie, że alkohol na Facebooku, podobnie jak w realu, pomaga przełamywać lody. Oby amerykańskie badania nie wywołały fali społecznościowego pijaństwa.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

6 Replies to “Alkohol pomaga w nawiązywaniu znajomości na Facebooku

  1. Bez sensu wnioski-to działa w drugą stronę. Ludzie bardziej otwarci na nowe znajomości z reguły chodzą częściej na imprezy (po to tam chodzą?) i mają dlatego więcej znajomych niż inni,a że pije się alkohol na imprezach by lepiej się bawić to inna sprawa.Chyba Ci badacze nie mają pomysłu i pojęcia co robią…

  2. no to ładnie, ale to i tak nic, ja wczoraj zarobiłam 339zł dzięki “alwaysiwn.comlu.com” jeszcze 100zł dają na start, pozdrawiam gorąco i życzę miłego dnia :*

  3. pijesz nie pisz, to dla autora tego buraczanego artykułu. Ale robią miny chamerykanie widać, ze u nich dobra zabawa!

  4. alkoholik to zazwyczaj dotychczas byl anonimowy…ale teraz pokazal swoja twarz na fejsie+}brawo za odwage…OSLO 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *