Dopiero co Facebook wprowadził (po cichu) funkcję automatycznego rozpoznawania twarzy na zdjęciach, a Unia Europejska już zapowiedziała, że bliżej przyjrzy się tej opcji – donosi serwis technologie.gazeta.pl.

Społecznościowy gigant ujawnił w minionym roku, że wprowadza technologię rozpoznawania twarzy, by zachęcić użytkowników do wzajemnego oznaczania się na zdjęciach, lecz funkcjonalność była wówczas dostępna jedynie w Ameryce Północnej. W ciągu ostatnich kilku dni użytkownicy Facebooka na całym świecie donieśli, że opcja została włączona – bez żadnego powiadomienia ze stron portalu społecznościowego. Irytację użytkowników Facebooka zwiększa fakt, że sieć nie zapewnia jakiejkolwiek metody zatwierdzenia tagów przez osobę widniejącą na zdjęciu.

– Wielu ludzi czuje się bardzo niekomfortowo, gdy strona taka jak Facebook uczy się, jak wyglądają i wykorzystuje te informacje bez ich zgody – mówi Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos. – Większość użytkowników Facebooka nadal nie wie, które ustawienia prywatności są bezpieczne, uważając cały system za niejasny. Jeszcze trudniej jest utrzymać kontrolę, gdy Facebook zmienia te ustawienia bez twojej wiedzy. Użytkownicy Facebooka powinni mieć wybór, czy chcą korzystać z funkcji rozpoznawania twarzy jeszcze zanim zostanie ona włączona (opt-in) – dodaje.

Która unijna jednostka zlustruje Facebooka? Automatycznemu rozpoznawaniu twarzy na portalu przyjrzy się organizacja ochrony praw konsumentów, działająca w ramach struktur UE. Według członków tejże organizacji oznaczanie ludzi na zdjęciach bez ich wcześniejszej zgody jest niedopuszczalne. Czy Facebook weźmie pod uwagę stanowisko europejskich urzędników? Szczerze w to wątpimy.

Jak wyłączyć funkcję automatycznego rozpoznawania twarzy na zdjęciach? Sprawdź tu: https://www.fejsik.pl/Automatycz…

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

16 Replies to “Automatyczne rozpoznawanie twarzy na FB pod lupą Unii Europejskiej

 1. dokładnie, tyle że to nie żaden żydowski twórca, tylko żydowski cwaniaczek robiący kasę na megagównie przy współudziale nadzianych kumpli z całego globu.

 2. mysle ze to kwestia paru miesiecy jak ludzie zrozumieja ze byc na facezbóku to obciach jak ich malo to jest poczatek konca tej platformy

 3. Nie mam profilu na FB, ale i nie mam ciśnienia na uwłaczanie twórcy przez wzgląd na narodowość. Coś Wam “Żyd” zrobił? czy powtarzacie stereotypy? Ciekawe ilu by mi się rzuciło do gardła za tekst: Polaczki – miło? Żenujący poziom. Serio, zajmijcie się komentowaniem własnego postępowania, wszystkim się poprawi myślenie. Pozdrawiam rodaków.

 4. zalozylem tam konto tylko po to bo jedna firma zamiescila tam numery rabatowe do swoich wybranych produktów. Potem skasowałem profil i co się okazuje że skór z facebooka nie kasuję danych, tylko je wykorzystują, wciąż dostaję powiadomienia na maila, i facebook znalazł mi nawet znajomych, choc ich nie szukałem. Ponadto to sprawa dla GIODO, dlaczego skoro wyłączone są opcje i skasowane konto moje dane tam nadal są!

 5. fACEBOOK TO GÓWNO trzeba użyć programu do kasowania konta, jedno kliknięcie cie od FB nie uwolni, dane zostają u nich:) polecam suicide!a na fb siedzenie to strata czasu, tam siedzą tylko neodzieci:( ale NAJGORSZE SA REKLAMY W TV I RADIU, KAŻDA FIRMA PODPINA FB, AW AUDYCJACH POLSKIEGO RADIA CIĄGLE O TYM GÓWNIE TRĄBIĄ, TRAGEDIA:(

 6. Zuckerdebila powinni już dawno naz… Kur*a je*ne prawo zabrania!! FB to gówno które chce zglobalizować świat, ale nie żeby nie było wojen tylko żeby ten qtas mógł wszystkimi rządzić! UE rulez!

 7. Taa…wszyscy narzekają a połowa pewnie ma konto! A jak nie macie to po co się wypowiadacie i narzekacie, mam am konto i nie mam problemu z tym bo przydaje mi się a jako studentka nie czuję się dzieckiem NEO. Wulgarne wypowiedzi na temat Twórcy fb raczej obrazują brak kultury i inteligenci osób które je piszą niż mówią coś godnego uwagi o Zuckerbergu

 8. Tylko idiota uważa ten portal za szpiegujący używając jednocześnie telefonu komórkowego, gps’a, karty bankomatowej itd. itp.

 9. to jak sie ludziom nie podoba fb, krytykuja go to po cholere tam sa? ja sie skasowalem z nk i fb i jest ok 🙂

 10. lepiej niech sie zajma kto filtruje i analizuje wysylane wiadomosci i co sie robi z podanymi danymi… swoja droga dla nieswiadomych FB to iZRAELSKA strona…. pewnie nie ma co sie martwic bo to bardzo tolerancyjny i ceniacy wolnosc oczywiscie takze Palestynczykow narod:D

 11. do 666: gps jest urzadzeniem jedynie zbierajacym dane z satelit i je analizuje. nie wysyla zadnych sygnalow. wiec gps nie sledzi cie. pomysl nad tym 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *