“To dziecko ma raka a Facebook zapłaci 3 centy za każde udostępnienie. Udostępniajmy!” – zdjęcie chorego na nowotwór dziecka z takim podpisem od kilkunastu dni krąży po różnych profilach na Facebooku. Oszustwo doskonale się sprzedaje – powodowani współczuciem użytkownicy dzielą się fotografią na swoich Tablicach (screeny poniżej).

Wydawać by się mogło, że trzeba być kompletnym frajerem, by nabrać się na taki kant. Ale po dziesiątkach tysięcy udostępnień widać, że naiwnych na Facebooku nie brakuje.

Zabawa ludzkim nieszczęściem na portalu społecznościowym, w dodatku bezcelowa, to idiotyzm w najczystszej postaci. Dlatego też nie dawajmy satysfakcji prymitywom i nie udostępniajmy podobnych zdjęć na naszych profilach.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

27 Replies to “Bezczelny łańcuszek na Facebooku

  1. Nie masz wybierać, tępa dzido … kto wierzy w bzdury typu “zapłacę 3 grosze, jeżeli pokażesz dupę na zdjęciu” ?

  2. nie brakuje naiwnych ja się nabrałem myśląc ze komuś pomogę ale prawdę mówiąc wolałbym wpłacić parę złotych na konto dziecka które jest chore.

  3. A nie lepiej wpłacić parę groszy, symboliczną złotówkę, niż polecać znajomym i komentować. nikt normalny i przy zdrowych zmysłach nie udostępnił by takich zdjęć na portalu społecznościowym. Wyobraźcie sobie, że was dotknęło podobne nieszczęście, chwalili byście się tym na około i przed znajomymi????? Czasami trzeba użyć tej szarej substancji co się kryje pod czaszką, a nie naiwnie klikać “lubię to”.

  4. Gdyby nie popaprany portal dla matołów cierpiących na brak akceptacji nie byłoby takich sytuacji. Klikajcie popaprańcy co chcecie budujcie znajomości, przyjaźnie, związki na fuj-zbuku. Każdy tam znajdzie dokładnie to na co zasługuje. Pozdrawiam wszystkich fuj-zuków

  5. ja tam z tego nie robię wielkiego Halo i nie mam napaści nerwów przez głupotę ludzi… Wiecie co wam powiem ? Lepiej jak najmniej siedzieć na necie. Im mniej wiesz tym lepiej żyjesz 😛 Naiwność jest przykra to fakt…

  6. Są akcje, które za kliknięcia, udostępnienia itp pozwalają ludziom zebrać parę groszy na dana akcję. Ludzie, którzy to udostępniali dalej wierzyli, że pomagają. Ukarać nalezy osobę, która sie w ten sposób zabawiła wizerunkiem dziecka i zasmucić, że FB daje możliwość do zabawy ludzką tragedią, a nie tym, że ludzie to udostępniali.

  7. niektórzy z żebractwa stworzyli sobie sposób na życie. więc przez tych oszustów nie pomogę nikomu. jak chcesz pomocy to idź do pomocy społecznej albo karitasu. a najlepiej to weź się za jakąś robotę i zarób a nie żebrzesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *