Prawa ręka Marka Zuckerberga i dyrektor operacyjna Facebooka Sheryl Sandberg twierdzi, że jej szef najbardziej boi się dnia, w którym zabraknie mu pomysłów na rozwój serwisu. Gigantyczna liczba użytkowników Facebooka i nieustanne problemy z polityką prywatności wzmagają ten lęk – donosi Business Insider.

Facebookowi trudno będzie wygrać wojnę na pomysły z Google+. Mając w garści około 50 mln użytkowników wyszukiwarkowy gigant może sobie częściej pozwalać na zmiany i wdrażanie nowych funkcjonalności. W przypadku portalu Marka Zuckerberga i ponad 800 mln userów nie jest to takie proste.

Poza tym Google ma więcej pieniędzy: – Rekrutuje dwa razy więcej osób, niż obecnie pracuje w Facebooku – podkreśla Sheryl Sandberg. To musi boleć Marka Zuckerberga.

Dlatego w najbliższym czasie Facebook nie będzie ścigał się z G+ i skupi się przede wszystkich na dużych projektach, które, co zrozumiałe, będą prezentowane światu znacznie rzadziej, niż nowinki z obozu konkurencji.

Poza tym Facebook musi zmierzyć z zaleceniami Amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu, która wymusiła na portalu zmiany dotyczące polityki prywatności. Przypomnijmy, że przez najbliższe dwie dekady portal będzie kontrolowany przez niezależnego audytora https://www.fejsik.pl/Szef-Faceb… .

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

16 Replies to “Czego boi się szef Facebooka?

  1. Mam konto na facebook, ale nie zezwoliłem żadnej aplikacji na wgląd w moje dane, bo to jakieś nieporozumienie, aby jakaś firma mogła mieć wgląd do mojego konta!!!!!!!

  2. “On ma tyle kasy że nie jest biedny a facebook się utrzyma bo każdy gada tam z przyjaciółmi” Z kim? Z przy, coś tam. Bu ha ha ha kolo ogarnij się. Bredzisz jak potłuczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *