35 procent nastolatków zignorowało w ubiegłym roku zaproszenia do znajomości o swoich rodziców. Badanie przeprowadzono na 2300 osobach od czerwca do grudnia 2010 roku. Dlaczego tak się dzieje?

Często z zupełnie błahych powodów. Nastolatki chcą uniknąć irytujących pytań i komentarzy od swoich facebookowych znajomych: “Kim jest ta osoba?”, “Czy to naprawdę Twoja mama?”, “Wcale nie jesteście do siebie podobni”, itp. Zresztą to może działać także w drugą stronę i świeżo upieczony znajomy-rodzic będzie wypytywał, inwigilował, marudził. Chcąc uniknąć wkurzających sytuacji nastolatki często mają na Facebooku dwa profile. Jeden oficjalny – dla mamy, taty i reszty rodziny i drugi – zupełnie bez cenzury, dla rówieśników i kumpli, do podrywu https://www.fejsik.pl/Podwojne-z… .

Kristen Campbell, szefowa Kaplan Test Prep, która przeprowadziła badania, twierdzi, że Facebook wyznacza nowe granice w relacjach między rodzicami a ich dziećmi. – Gdy nastolatek ignoruje zaproszenie rodzica to wcale nie musi oznaczać, że coś przed nimi ukrywa – mówi Campbell. I dodaje: – Niektórzy rodzice i ich dzieci chcą zachować swoją aktywność na Facebooku tylko dla siebie.

Jak oceniacie wnioski Kristen Campbell? Czy warto izolować się od rodziców na Facebooku? A może fajnie jest pochwalić się swoimi rodzicami i nie zgrywać niezależnego i dorosłego?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Czy to obciach mieć rodziców na Facebooku?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *