Zastanawiacie się czasem, dlaczego wasze posty nie otrzymują ani jednego lajka?

Prawdopodobnie większa część użytkowników Facebooka ma dość beznadziejnych, nudnych i często żałosnych postów. Zwłaszcza, że codziennie jesteśmy narażeni na wysyp słabej jakości informacji publikowanych przez naszych znajomych.

Począwszy od newsów na temat swoich dzieci po informacje dotyczące ostatnich zakupów w galerii.

Przedstawiamy 5 powodów, dzięki którym wasze posty prawdopodobnie zostaną znienawidzone.

1. Używanie wielkich liter.
Co by się nie działo to nie ma sensu krzyczeć w cyfrowym świecie. Bez względu na to, czy celebrujesz narodziny dziecka, czy tylko ogłaszasz zwycięstwo ulubionej drużyny. Nie używajcie wersalików wrzucając posty.

2. Spam i pułapki.
Nie od dziś wiadomo, że Facebook jest pełen spamu i pułapek. Tak, więc zanim weźmiecie udział w konkursie, w którym do wygrania jest 150 najnowszych Ipodów zastanówcie się trzy razy. Wasi znajomy też to zobaczą, co prawdopodobnie doprowadzi ich do szewskiej pasji.

3. Znajomy udający nieszczęśliwego.
Smutne posty i negatywne komentarze mogą doprowadzić do irytacji. Dlatego proponujemy przy najbliższej okazji pozbyć się smutnego kolegi z grona znajomych. Ułatwi to funkcjonowanie na portalu.

4. Ciągłe aktualizacje statusu.
Jeśli macie potrzebę publikowania, co godzinę, nowego statusu to czas najwyższy założyć konto na Twitterze. Wrzucanie 120 postów dziennie jest bardzo denerwujące, zwłaszcza na fejsie.

5. Zaproszenia do aplikacji.
Co jest bardziej drażniące zaproszenia do Farmville czy nikomu niepotrzebnych aplikacji? Jeśli ograniczycie, a jeszcze lepiej jak całkowicie zrezygnujecie z wysyłki takich zaproszeń wasze notowania wzrosną.

Radzimy zastanowić się klika razy zanim po raz kolejny opublikujecie post, skomentujecie newsa bądź wyślecie zaproszenie do marnej aplikacji. Pamiętajcie w Internecie nie jesteście sami.

Jakie zachowania najbardziej was irytują na Facebooku? Zgadzacie się z naszymi typami?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

13 Replies to “Dlaczego znajomi nie lubią twoich postów na Facebooku?

  1. “Dlatego proponujemy przy najbliższej okazji pozbyć się smutnego kolegi z grona znajomych.” Nie omieszkaj wytłumaczyć mu dlaczego np. “sory stary ale jak już twoja chora stara wykituje i skończy ci się żałoba, to zgłoś się”, albo “nie pasujesz do tego towarzystwa, zgłoś się gdy zacznie ci się powodzić – kupisz sobie bryczkę, chatę itp. co kogo interesi, że nie masz na życie”

  2. up do tego na koniec mu napisznajlepiej skocz z mostu i nie szukaj znajomych bo zatrówasz im życie, po za tym kto czyta wszystko co jest na fejsie?? autor jest kolejnym facebookowym narkomanem??

  3. Leje na to szczerze mówiąc.Nie zależy mi na like’ach,a nie są one nudne.Czasami się zastanawiałem czy wśród osób znajomych i nie tylko ktoś tam jest,bo było cicho,jak w grobie.Tego nierozumiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *