W ostatnim czasie wielu starszych ludzi cierpli na chorobę Alzheimera. Jest to bardzo poważne schorzenie, które w zaawansowanym stadium może eliminować chorych z życia społecznego, a także pacjent może stanowić dla siebie nawet zagrożenie. Na czym polega ta choroba oraz czy można w jakiś sposób pomóc chorym?

Poszukiwany dom opieki dla chorego na Alzheimera

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że stadia choroby mogą być bardzo różnorodne. Choroba Alzheimera to bardzo często występująca choroba neurodegeneracyjna, która w efekcie prowadzi do otępienia. Jest to jedna z najcięższych postaci otępienia, jakie mogą wystąpić u pacjentów i niestety prowadzi do śmierci. Należy wiedzieć, że najczęściej na tego typu schorzenie chorują pacjenci po 65 roku życia. Jednak nie wyklucza się również występowania tej choroby u osób młodszych. W mózgu osoby chorej stopniowo dochodzi do utraty komórek nerwowych. Tym samym chory zaczyna zapominać wiele rzeczy, nie potrafi się skupić, w efekcie czego po wielu latach następuje tak głęboki proces otępienia, że pacjent nie może sam funkcjonować.

Alzheimer – niebezpieczna choroba

Jest to bardzo niebezpieczna choroba, która powoduje, że chory nie tylko musi do końca przyjmować odpowiednie leki, które niestety tylko w niewielkim stopniu mogą wyeliminować pewne objawy, ale do końca i tak nie spowodują, że osoba będzie wyleczona. Osoba chora powinna także być pod stałą opieką lekarską, a także na co dzień nie może mieszkać sama. Niestety w najbardziej zaawansowanym stadium tej choroby może okazać się, że chory będzie stanowił dla siebie zagrożenie. Z tego powodu wiele rodzin ma z tym ogromny kłopot, ponieważ jeżeli przykładowo choruje któreś z rodziców i jest to osoba samotna, jego dzieci zazwyczaj z powodu obowiązków zawodowych nie są w stanie przebywać z chorym 24h na dobę. Dlatego doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest nawiązanie współpracy z odpowiednim opiekunem. Jednak także nie zawsze będzie to dobre, zwłaszcza gdy pacjent jest w naprawdę ciężkim stanie.

Dom opieki dla chorych na Alzheimera

W takich sytuacjach wielu specjalistów zaleca dom opieki dla chorego na Alzheimera. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu pacjent ma zapewnioną opiekę przez całą dobę, a dodatkowo w takich miejscach można także liczyć na pomoc lekarską. Tym samym, jeżeli choremu towarzyszą dodatkowe schorzenia, w takim domu może otrzymać natychmiastową pomoc, gdyby coś się działo. Z kolei, jeżeli zdecydujemy się na nawiązanie współpracy z opiekunem, który będzie nas odwiedzał jedynie przez kilka godzin w ciągu dnia, w sytuacji kryzysowej możemy sobie nie poradzić. Pobyt we wspomnianym domu opieki dla chorego na Alzheimera ma jeszcze więcej zalet. Warto się na to zdecydować, ponieważ:

  • pacjent ma stałą, wykwalifikowaną opiekę medyczną,
  • pobyt nie kosztuje zbyt wiele,
  • istnieje możliwość odwiedzania pacjenta w dowolnych porach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *