Zbliża się koniec regulaminowej fikcji. Jak donosi “Daily Mail” Facebook chce znieść limit wieku dla użytkowników. Oznacza to, że niebawem konto na portalu będzie mógł założyć każdy i to bez względu na to, czy skończył regulaminowe 13 lat, czy nie.

Nieletni internauci i tak mają w nosie obostrzenia Facebooka – przy zapisywaniu się do wirtualnej społeczności nikt nikogo nie legitymuje, więc wystarczy skłamać przy podaniu wieku i sprawa załatwiona.

Portal usiłował walczyć z nielegalnymi użytkownikami – bezskutecznie. Co z tego, że każdego dnia największy na świecie serwis społecznościowy banuje ok. 20 tysięcy użytkowników poniżej 13. roku życia, skoro nieletni po chwili zakładają nowe konta? Mało tego – rodzice akceptują nieregulaminowe zachowania swoich podopiecznych. Jak widać Facebook w końcu to zrozumiał.

Póki co nie wiadomo, kiedy sztuczna granica wieku zostanie zniesiona. Simon Milner z brytyjskiej centrali Facebooka potwierdza jednak, że nadchodzą zmiany, choć podejmowanie decyzji jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie. Więc nielegalni użytkownicy nadal będą banowani, do czasu wdrożenia w życie nowych przepisów.

O ile w Europie zniesienie limitu wieku na Facebooku to nie problem, o tyle w USA portal Zuckerberga jest ograniczony przez prawo federalne. Jednak z doniesień “Daily Mail” wynika, że zmiany mają być wprowadzone na całym świecie.

Szacuje się, że dziś na portalu zarejestrowanych jest ok. 7,5 mln użytkowników poniżej 13. roku życia. Użytkownikami Facebooka są także… sześciolatki https://www.fejsik.pl/UWAGA-Szes… .

Czy popieracie zniesienie limitu wieku na Facebooku?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

23 Replies to “Facebook bez limitu wieku. Słusznie?

 1. wiem że nie w temacie, ale nie mogę poradzić sobie z pewnym problemem. Jak ustawić fejsbukowy adres email? kiedy chce wyslac jakas wiadomosc do kogos na maila to wyskakuje mi ze musze ustawic sobie ten adres. Myslalem ze juz go ustawilem?

 2. Ten cały fejsbuk powinien być dostępny dopiero od 16 albo nawet 18 lat bo inaczej dzieciaki zaczną zakładać tam konta a Facebook nie zrobi nic innego jak zrobi im pranie mózgu i dzieciaki zamiast się uczyć czy siedzieć przed telewizorem będą ciągle siedzieć na komputerze i sprawdzać co kilka sekund czy ktoś nie dodał wpisu do ich profilu o_O

 3. A jaki problem? Jak konto ma szczyl poniżej zakładanego roku życia, to informacja dla Policji i oni już będą razem z kuratorem wiedzieli jak rozwiązać problem opieki rodzicielskiej. Po co banować? Szkoda czasu energii na walkę z wiatrakami. Skuteczniej jest odnieść się do obowiązującego prawa w danym kraju!

 4. To prawda, wewnątrz internetu ukryta jest moc, Stwórca! Oznacza to, że wewnątrz wirtualnego połączenia pomiędzy ludźmi (jeśli rozwija się ono i wzmacnia się, uzyskując właściwą formę), objawia się wyższa siła.

 5. dla dzieci jest nasza klasa (mnie juz denerwuja te wszystkie zaproszenia do gier) wiec facebook nie powinien znosic ograniczenia wiekowego bo dzieci zaczna zapraszac do gier czy inne bzdety i facebook straci na popularnosci tak samo jak nk

 6. A co z kontami noworodków, zakładanymi przez ich zdurniałych rodziców, czasem zanim się jeszcze urodzą?

 7. Nie jestem zalogowana, choć wielu moich znajomych owszem.Uważam,że dość jest fikcji i bzdur tworzonych przez naszych polityków, więc po co dodatkowo utrudniać sobie życie.Dostęp mają dzieci, a to nie jest już ani mądre ani zdrowe.Brak zupełnie kontroli nad tym wszystkim!A dzieci doskonale się tam odnajdują,natomiast nie potrafią czytać ze zrozumieniem,pisać wypracowań…tragedia!!!Zupełny brak kontroli!Dzieci nie powinny mieć dostępu do takich portali!!!ZUPEŁNIE NIE!!!

 8. rodzice rodzice i jeszcze raz rodzice są temu winni i są odpowiedzialni , maja komputer , stać ich na to to niech zainwestują 100zł na rok na program antywirusowy który umożliwia blokowanie każdej strony która zostanie do niego zapisana jako blokuj, proste prawda żadnego wysiłku i kontrolowania

 9. Tak! Niech założą, potem bd kilka spraw o pedofilię przez sieć i na końcu zamkną to całe gufno (czyt. fejzbuka)

 10. byleby tylko dobić, za wszelką cenę, do miliarda użytkowników. Taka globalna sieć, kiedyś obróci się przeciwko jej użytkownikom.

 11. Facebook powinien być dostępny od 16 czy 18 nawet lat bo proszę kiedy otwieram facebook na moim profilu na tablicy są reklamy chętnych dziewczyn do zawarcia znajomosci co to wogole jest? I tak mądrzy ludzie pokazie to dzieciom ,niech one tak pozuja i ich konta najczęściej można obejrzeć całe. Dzieci po 8 lat w niedwuznacznych polach ,dajcie spokój ludzie jak to możliwe ze jest to dopuszczalne ?

 12. dzieci i internet nie idą w parze. rodzice zastanówcie sie co wy wypisujecie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bajki oglądac ,puzzle układac i klockAMI sie bawic a nie Facebook .

 13. FacetBuk jest jak nazwa wskazuje dla męskich facetów a nie dla dzieciarni z gimnazjów. Dzieci mają Nasą=Klase i tam niech sobie randkują te małe pedofile.

 14. Facebook to porażka, stało się z nim to samo co z naszą klaśą. dzieciarnia i puści ludzie opanowali kolejny portal…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *