Szykuje się kolejne pospolite ruszenie. I wcale nie chodzi o ACTA, lecz o pół-prohibicję, którą chce nam zafundować Unia Europejska. Zgodnie z unijnym pomysłem alkohol miałby być sprzedawany najwcześniej od godziny 13 i tylko przez 8 godzin dziennie. Na Facebooku już powstała strona-protest przeciwko planowanym rozwiązaniom.

Walka o nieograniczony dostęp do alkoholu toczy się na stronie “NIE Ograniczeniu Sprzedaży Alkoholu”, dokładnie tu: https://www.facebook.com/alkoho… . Niewielka liczba “lajków” wskazuje na to, że fan page nie jest farmą fanów, lecz obywatelską inicjatywą. Oddajemy zatem głos inicjatorom społecznościowego strajku:

“Po ACTA przychodzi kolejny absurd, tuż za naszymi plecami i zupełnie nie nagłośniony przez jakiekolwiek media. Otóż cała sprawa kręci się wokół sprzedaży alkoholu, a raczej jego zakazaniu” – wyjaśniają organizatorzy protestu.

I dodają: “Unia Europejska jest w trakcie tworzenia dokumentu, który nakazałby usunięcie wszystkich punktów sprzedaży alkoholu przez firmy prywatne (począwszy od sklepów, na restauracjach kończąc), ponadto alkohol byłby sprzedawany jedynie w punktach państwowych czynnych MAKSYMALNIE 8 GODZIN! Skandal i absurd. Sklepy takie mogłyby być otwierane najwcześniej o godzinie 13.”

Pod społecznościowym protestem podpisało się zaledwie 70 osób. Fan page narodził się w ub. piątek, 24 lutego.

Czy dołączycie do strajku? A może prawdziwy gentleman nie pije przed południem?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

11 Replies to “Facebook kontra pół-prohibicja

  1. Zupelnie jest mi to obojetne, alkohol to nie jest cos, bez czego nei da sie zyc, gdyby o chleb chodzilo to bylaby inna bajka.

  2. dla mnie może być wręcz zakazany lub kosztowac milion dolarów, być opodatkowany na 500% vatu.. nich robią co chcą nie jest mi do życia potrzebny byle by nie zakazali SCHABOWEGO ;]

  3. Zaraz się okaże, że nic nam nie wolno we własnym kraju. Mała grupka wie lepiej czego potrzebują miliony ludzi. To powinni od razu zakazać jazdy samochodami to nie będzie wypadków. Zapierają za sprawę alkoholu od tyłu. Powinni ludzi uświadamiać edukować od najmlodszych lat ze nadużywanie jest złem. Eeh brak logiki

  4. Co to kurna, PRL ?! 😀 Normalnie, genialne pomysły mają ostatnio… Skutek będzie taki, że ludzie przestaną kupować, a zaczną sami pędzić. To samo podwyżki cen papierosów – nie kupią w normalnym sklepie, tylko będą kręcić sami albo kupią na targu z przemytu. Zajęliby się do cholery w tym rządzie istotnymi problemami, to oni wymyślają kolejne duperele, żeby spowodować wrzawę i odwrócić uwagę od bieżących spraw… ;/ a społeczeństwa to łykają i się kłócą jedni z drugimi o bzdury zamiast MYŚLEĆ… ;/

  5. dla mnie to alkoholu nie musi być!!!! Najchętniej to niech dadzą z 100% akcyzy na fajki i na alkohol! Przynajmniej ludzie byli by zdrowsi.

  6. Komisja Europejska od razu zdementowała te informacje, więc niech autor protestu najpierw trochę więcej poczyta…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *