Zuckerberg chce wprowadzić nowe funkcje w Facebooku. Zastanawia się nad przyciskami o wymownej nazwie ”chcę to’’ (want) oraz ”zbieram” (collect).

Czy kultowe ”Lubię to” odejdzie do lamusa? Tego jeszcze nikt nie jest pewien. W każdym razie Facebook planuje wprowadzić więcej opcji przy albumach ze zdjęciami. Nowinkami mają być guziki ”chcę to” oraz ”kolekcjonuję” bądź ”zbieram”. Nowe opcje pozwolą użytkownikom na stworzenie tzw. listy życzeń, do której będą mogli wrócić w każdej chwili.

Nowy guzik ”Chcę” będzie znajdował się w lewym, górnym rogu obrazu. To nie jedyna nowość, razem z kliknięciem nowego guzika użytkownicy otrzymają link odsyłający ich do zakupu danego produktu. Na razie testy przeprowadzane są na kilku stronach producentów korzystających z Facebooka, są to m.in na Pottery Barn, Wayfair oraz Victoria’s Secret.

Rozszerzenie opcji było nieuniknione. Każdy dobrze funkcjonujący biznes potrzebuje świeżości, nawet taki potentat jak FB. Dostosowując i rozwijając portal Zuckerberg chce wyjść naprzeciw producentom, korzystającym z Facebooka. Nie da się ukryć, że ”e-commerce’’ jest jednym z najbardziej dochodowych sposobów na zarabianie pieniędzy.

Jak bardzo waszym zdaniem będą przydatne nowe funkcje? A może macie swoje propozycje na facebookowe guziki? Co chcielibyście przekazać za pomocą jednego kliknięcia?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

11 Replies to “Facebook testuje nowe funkcje

  1. podoba mi się, że to getto dla baranów będzie miało nowe funkcje. Jeszcze łatwiej będzie wami sterować. Ja jeszcze dodałbym przycisk “chcę spać” , “chcę sr

  2. Naprawdę jesteście tak w tyle? Testy tej funkcji zostały zakończone jakieś 2 tygodnie temu (lub więcej) i to nie dlatego, że chcą ją teraz wprowadzić. Chcą przeanalizować wyniki, dostosować ją do aplikacji mobilnej i pracować nad jej ulepszeniem, a dopiero potem ją wprowadzą – o ile wcześniej jeszcze raz nie zrobią testów.

  3. Jak jest “Lubię to!”, to dałabym przycisk: “Nienawidzę tego!” lub “Wisi mi to!” albo “Wkurza mnie to!”…

  4. najbardziej przeraża to, że barany widzą w fuckzbuku swój świat i sens życia. Jak wam zabiorą to ścierwo społeczne to co wy zrobicie?

  5. fbook i wogóle internet to paskudne kórewskie uzależniacze ..mam fbooka ale jednoczesnie nienawidze tego scierwa..lecz zawodowo bylem zmuszony go załozyć.niemiałem wyjscia.to straszne gówno uzależniające..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *