Czy Facebook zmienił Twoje życie? Czy czujesz się lepiej? Szczerze w to wątpimy. Ale bankowo zalogujesz się na Facebooku jutro, pojutrze i za dwa dni. Prawda?

Jasne, że portal jest doskonałym narzędziem do utrzymywania z kontaktów z przyjaciółmi i ze znajomymi, do dzielenia się informacjami i udawania, że jest się szczęśliwym. A przecież większość badań wskazuje na to, iż społecznościowa aktywność destrukcyjnie wpływa na samopoczucie, szczególnie pań.

Kolejne badania udowadniają, że Facebook jest narcystycznym rajem, w którym spragnieni popularności użytkownicy starają się za wszelką cenę skupić na sobie uwagę gawiedzi. Tak, drodzy Państwo, Facebook może powodować narcyzm. Kiedy już to nastąpi, społecznościowa aktywność ów narcyzm umacnia i pielęgnuje. Każdy status, post, komentarz, to autowazeliniarstwo.

Aż 80 proc. facebookowych postów to statusy o osobach, które je publikują!!! Spośród 250 milionów zdjęć 35 proc. to zdjęcia otagowane.

Bo przecież gadanie o samym sobie kręci tak samo, jak dobre żarcie, seks i kasa. Nie wierzycie? Przekonajcie się na infografice.

Narcyzami już jesteście? Czy jeszcze nie?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

6 Replies to “Facebook tylko dla narcyzów? (Infografika)

  1. Tak, każdy opowiada o sobie. To i ja coś od siebie. Dla osób chcących publikować, a wolących użyć nośnika z 950 milionami potencjalnych odbiorców, zamiast drukować ulotki czy też gazetki. To jest tylko narzędzie; to, jak jest używane, świadczy o ludziach, którzy go używają, a nie o narzędziu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *