Ten bohater ma już 54 lata a wcale się nie starzeje. Kultowy Krecik ma się doskonale a jego facebookowa strona przyciąga dziesiątki tysięcy fanów. Krtek jest bowiem nieśmiertelny. To czeski symbol narodowy.

Fanstrona Krecika http://www.facebook.com/krtecek aż kipi energią. Do fanów bohatera należy m. in. polski europoseł Wojciech Olejniczak. Nadto na fanpejdżu zawiązują się prawdziwe polsko-czeskie przyjaźnie. “Krtekk je zmetekk ale měl sem ho rad . krteček a paraplíčko to mam knížku nechcete jí nekdo pučit” – pisze Ještěřátko na co po polsku odpowiada mu Ania: “Kocham krecika”. I pomyśleć, że to wszystko zasługa niepozornego, czarnego zwierzaka.

Animowanych przygód Krecika powstało aż 49 a ostatnią bajkę zrealizowano całkiem niedawno, bo w 2002 roku. Ostatni odcinek zatytułowany jest “Krecik i żabka” a poprzedzają go “Krecik i rybka”, “Krecik i jaskółka” oraz “Kreci i flet”. Ten ostatni tytuł wcale nie jest dwuznaczny.

W galerii zdjęć zobaczycie mnóstwo fotografii z krecikiem-maskotką. 56-latek do dziś jest natchnieniem i młodych, i starych. Dołączycie do jego fanklubu?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Fanklub Krecika – dołączysz?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *