Mamy dla Was kolejny donos o złodziejskim fan page’u. Tym razem to farma fanów, której właściciel “rozdaje” tablety. Oczywiście, że to oszustwo. Chodzi o to, by nazbierać fanów i stronę sprzedać na internetowej aukcji.

Linku do strony nie podamy. Kant jest prosty:

“Czas na sprawdzian waszej obecności i aktywności kto chce Tablecik kciuki w górę.
Zostały już tylko 3 sztuki. Przypominam aby wziąć udział w naszej zabawie TRZEBA spełnić 3 z 4 punktów ,które dostępne są poniżej. Gotowi do startu? START udostępniamy.

JEDYNE CO MOŻESZ ZROBIĆ TO:

1. Jeśli chcesz to polub stronę TABLECIK
2. Jeśli chcesz polub to zdjęcie.
3. Jeśli chcesz udostępnij to zdjęcie na swojej tablicy.
4. Jeśli chcesz wygraj Tablet
Powodzenia”.

Ot i cała filozofia. Pod postem kilkaset “lajków”. Żeby było śmieszniej – losowanie nagrody głównej zostało przełożone z powodu wyjazdu do Wielkiej Brytanii, co zirytowało fanów. Wywęszyli spisek.

Jak ukatrupić tę i inne złodziejskie strony? Każdy przypadek oszustwa na Facebooku należy zgłaszać administratorom portalu jako “spam lub oszustwo”.

Nie nabijajcie kasy biznesmenom-amatorom.

A tak na marginesie to rzeczony fan page jest “jest jedynie eksperymentem socjologicznym, który ma na celu sprawdzić ilu potencjalnych fanów można złapać na, “nie czytaniu ze zrozumieniem” oraz uświadomić ludziom jak łatwo można ich zmanipulować (może dla kilku z nich będzie to nauka i przestroga zarazem). Nie jest to też wprowadzanie użytkowników w błąd. Każdy czyta ze zrozumieniem i każdy “MOŻE” kliknąć na własną odpowiedzialność i przyłączyć się do eksperymentu” – czytamy w opisie strony. Prawda czy fałsz?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

3 Replies to “Farma fanów – kolejny kant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *