Społecznościowy gigant wzbogacił Aktualności o ‘Listy znajomych’. Teraz możemy spersonalizować nasz News Feed by widzieć tylko te update’y, które naprawdę nas interesują.

I tak facebookowi znajomi zostali podzieleni na ‘Bliskich’ i pozostałych – posegregowanych na tych z pracy, z uczelni czy z najbliższej okolicy. Kliknięcie konkretnej grupy sprawnie filtruje News Feed – wtedy w strumieniu Aktualności wyświetlają się tylko pożądane przez nas informacje, publikowane przez konkretnych znajomych. Możemy utworzyć nową listę i dowolnie ją nazwać.

Najważniejsza jest jednak lista ‘Ograniczenie dostępu’. Dzięki niej możemy odciąć konkretną osobę od publikowanych przez nas statusów bez konieczności blokowania lub usuwania jej z grona znajomych. Cieszy fakt, że zbanowane osoby nie zostaną o blokadzie poinformowane. W praktyce znajomi z ograniczonym dostępem widzą tylko statusy z opcją ‘Public’.

Nowe narzędzie sugeruje nam, których znajomych powinniśmy dodać do poszczególnych, gotowych już list. Przypomnijmy, że Facebook domyślnie pogrupował naszych znajomych, lecz możemy te ustawienia pozmieniać według naszego widzimisię.

O nowościach na Facebooku opowiada przedstawicielka społecznościowego giganta. Zmodernizowany News Feed to dopiero początek zmian, jednak inne opisywane przez uroczą damę funkcje jeszcze na fejsikowym profilu nie zagościły.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

3 Replies to “Filtruj znajomych na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *