Jak przekształcić Oś czasu w kompendium wiedzy o marce? Wiedzą o tym moderatorzy strony „The New York Times”, którzy opowiedzieli na Facebooku historię jednego z najważniejszych amerykańskich dzienników. Na fan page’u „NYT” można nawet znaleźć skan pierwszej okładki gazety!
Timeline „NYT” zamieniono w prawdziwą kronikę https://www.facebook.com/nytime… – skrupulatnie odnotowano wszystkie istotne wydarzenia z historii dziennika. Przysłowiową wisienką na torcie są archiwalne skany i fotografie, które czynią z gazetowej Osi czasu prawdziwy podręcznik. Must have dla studentów dziennikarstwa.
W porównaniu z facebookową wizytówką „NYT” strony fanowskie największych polskich dzienników są wyjątkowo nudne.
„Rzeczpospolita” https://www.facebook.com/dzienn… niczym na Facebooku nie zaskakuje. Fan page skromny, informacji o tytule niewiele. Podobnie jest z „Wyborczą” https://www.facebook.com/wyborc… – dziennik zwleka z przesiadką na Timeline, a szkoda. „Super Express” z kolei w ogóle ignoruje Facebooka – na portalu znajdujemy jedynie wikipedyczną wersję fan page’a „SE”. A i „Fakt” nie jest wyjątkowy.
Dlaczego polskie gazety ignorują Facebooka? Trudno zgadnąć. Widocznie szanowni redaktorzy uznali, że portal społecznościowy nie jest dostatecznie dobrym miejscem do promocji. To nasze prywatne, redakcyjne przypuszczenie. Z niecierpliwością czekamy na nowe odsłony stron fanowskich polskich dzienników.
Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.
A ja mam pytanie trochę innej beczki. Pracuję nad Osią Czasu Gminy Poronin – niestety nie wiem dlaczego zdjęcia mogę dodawać tylko od 1905 roku, natomiast wydarzenia od powstania (XVII w.) Dlaczego zdjęć nie mogę dodać wcześniej?
@zośila: a kiedy ostatnio bylas u psychiatry ??